Žltá víťazí! Cena za inováciu pre LCD televízory AQUOS vybavené technológiou Quattron

Tlačový servis  /  16. 08. 2010, 00:00

Podľa európskej špecializovanej tlače vyrába Sharp najlepšie produkty v televíznom segmente. V roku 2010 ocenila EISA1 porota Quattron technológiu ako televíznu inováciu roka. Sharp si túto prestížnu európsku cenu plne zaslúži.

Pri svojom hlasovaní sa členovia európskej poroty zhodli: Sharp vyhráva cenu EISA za inováciu v televíznej oblasti. Štvorfarebná pixlová štruktúra odlišuje Sharp od ponuky ostatných výrobcov televízorov. Spája výrazné zdokonalenie obrazovej technológie s výnimočnou energetickou účinnosťou a elegantným dizajnom. Quattron technológia pridáva štvrtý subpixel (žltý) k tradičnej trojfarebnej RGB štruktúre LCD televízorov, čo zaručuje žiarivejšie farby a zároveň prirodzenejší obraz v oboch režimoch 2D a 3D.

 

„Veľký záujem o produkty s technológiou Quattron sa odrazil v EISA ocenení. Táto cena je potvrdením, že veľké množstvo nezávislých expertov vníma Quattron ako televíznu inováciu roka 2010,” hovorí Hanspeter Seiss, AV produktový manažér spoločnosti Sharp pre strednú a východnú Európu. „Ocenenie je tiež potvrdením správnosti našej stratégie zamerať sa na zákazníkov oceňujúcich špičkovú kvalitu. Quattron technológia už teraz stanovila technologické štandardy pre budúce generácie LCD televízorov AQUOS,“ pokračuje Seiss.

Sharp predstaví viac ako 30 nových LCD televízorov na tohtoročnom veľtrhu IFA v Berlíne. Každý model z produktových radov LE800E a LE900E obsahuje ocenenú Quattron technológiu. V modelovom rade LE925E sa navyše štvrtý pixel stretáva s treťou dimenziou: Quattron technológia zaručuje najlepší 3D obraz v LCD televízoroch – maximálny jas, skvelý trojdimenzionálny obraz a dokonca aj nižšia úroveň spotreby energie.

 

Neprehliadnite: