Predvedenie prvého kompletného riešenia TD-LTE

Tlačový servis  /  15. 07. 2010, 00:00

LTE, nasledujúca generácia mobilnej širokopásmovej technológie, zahŕňa dve verzie: jednu pre párované spektrum, duplex s frekvenčným delením (FDD); a jednu pre nepárované spektrum, duplex s časovým delením (TDD) - alebo TD-LTE spoločnosti Ericsson. Globálne nasadenie technológie TD-LTE sa očakáva v nadchádzajúcich rokoch .

LTE, nasledujúca generácia mobilnej širokopásmovej technológie, zahŕňa dve verzie: jednu pre párované spektrum, duplex s frekvenčným delením (FDD); a jednu pre nepárované spektrum, duplex s časovým delením (TDD) - alebo TD-LTE spoločnosti Ericsson.

Globálne nasadenie technológie TD-LTE sa očakáva v nadchádzajúcich rokoch .

Na podujatí operátora China Mobile v Šanghaji  tento týždeň spoločnosť Ericsson (NASDAQ:ERIC) prvýkrát prezentovala svoje kompletné end-to-end riešenie TD-LTE. S prístrojmi od ST-Ericssonu boli úspešne predvedené superrýchle širokopásmové mobilné aplikácie ako je video na požiadanie - video-on-demand (VOD) a streaming videa prostredníctvom živej kamery.

Dosiahnutá špičková rýchlosť sťahovania 110 Mbps bola overená už v predchádzajúcom období.

Prezentácia sa uskutočnila prostredníctvom prenosného USB prístroja s TD-LTE čipsetom od ST-Ericsson. Ericsson úspešne ukončil testovanie interoperability TD-LTE (IOT) v spolupráci so spoločnosťou ST-Ericsson a čoskoro sa očakáva dokončenie testovania s dvomi ďalšími dodávateľmi čipsetov/koncových terminálov.

Ericsson ako súčasť svojej ponuky TD-LTE uviedol na trh novú základňovú stanicu. Jej východiskom je najnovšia LTE základňová stanica RBS 6000, ktorá podporuje viaceré štandardy. TD-LTE základňová stanica poskytuje riešenie s vysokým stupňom integrácie s minimálnymi rozmermi a nízkou spotrebou energie, vhodné pre každý implementačný scenár. Okrem toho podporuje táto inovácia aj technológiu LTE Advanced, čo pre operátorov znamená bezproblémovú migráciu.

Mats H Olsson, prezident divízie Ericsson China & North East Asia, to komentuje nasledovne: " Úspešné predvedenie odráža nielen nesporné vedúce postavenie spoločnosti Ericsson v oblasti LTE, ale taktiež neochvejnú angažovanosť v prospech rozvoja technológie TD-LTE v Číne a inde vo svete. Vynaložíme všetko úsilie, aby sme spoločnosť China Mobile podporili v jej snahe sprostredkovať v blízkej budúcnosti revolučné zážitky z mobilného širokopásmového prístupu desiatkam miliónom čínskych zákazníkov."

Spoločnosť ST-Ericsson, ktorá je lídrom v oblasti bezdrôtových platforiem a polovodičov, ako prvá na svete prezentovala LTE terminál /handheld/ a dosiahla LTE a HSPA mobilitu s multimode terminálom. Modem nasledujúcej generácie od ST-Ericsson, ktorý bude dostupný budúci rok, bude podporovať obidve verzie LTE a ešte k tomu navyše aj technológie
TD-SCDMA a HSPA+EDGE . Ericsson je s produktami spoločnosti ST-Ericsson v súčasnosti jediným hráčom s kompletnou end-to-end funkcionalitou TD-LTE v danom odvetví priemyslu.

"Dnešné predvedenie technológie čerpá z našich šiestich rokov výskumu a vývoja v oblasti LTE. ST-Ericsson stojí v prvej línii pri uvádzaní nových mobilných širokopásmových platforiem na trh," povedal Magnus Hansson , starší viceprezident a riaditeľ divízie LTE and 3G Modem Solutions v ST-Ericsson. "Výsledky spolupráce s China Mobile a s Ericssonom umožnia ľuďom čoskoro využívať mnoho výhod superrýchleho mobilného širokopásmového prístupu aj vďaka terminálom na báze našich čipsetov

Neprehliadnite: