Špičkové zariadenia HP prispievajú ku vzniku novej generácie filmových efektov

Tlačový servis  /  16. 06. 2010, 00:00

Spoločnosť HP oznámila, že firma Weta Digital so sídlom vo Wellingtone na Novom Zélande, ktorá sa venuje výrobe vizuálnych efektov, využila vynikajúci výkon technológie HP BladeSystem a pracovných staníc HP Z Series pri výrobe pokročilých grafických efektov pre mimoriadne úspešný film Avatar.

 Úspech spoločnosti Weta Digital závisí od jej schopnosti inovovať a rýchlo realizovať zásadné projekty, ako bol práve Avatar. Vďaka použitiu zariadenia HP ProLiant BL2x220c, ktorý na jedinej doske integruje dva nezávislé servery, zdvojnásobila Weta Digital svoj výpočtový výkon a zároveň znížila nároky na miesto v dátovom centre.

 

„Ako producent digitálnych vizuálnych efektov nevyhnutne potrebujeme vysoko robustnú a spoľahlivú technologickú infraštruktúru, ktorá dokáže zvládať veľmi intenzívnu záťaž. Jedine tak môžeme stíhať vypäté výrobné termíny,“ povedal Tom Greally, riaditeľ spoločnosti Weta Digital. „Za chrbticu našej infraštruktúry sme vybrali HP BladeSystem, pretože oproti ostatným riešeniam ponúka dvojnásobnú hustotu spolu s jasnými výhodami z hľadiska výpočtového výkonu, spotreby energie a priestorových nárokov.“

Weta Digital potrebovala vo svojom dátovom centre rovnako efektívne vyriešiť rastúce náklady na napájanie a chladenie. HP BladeSystem využíva pokročilú termálnu konštrukciu, vďaka ktorej môže fungovať pri vyšších prevádzkových teplotách, čo v praxi znamená nižšie nároky na chladenie a celkovo nižšiu spotrebu energie. Na reguláciu teploty sa používajú vodou chladené skrine. Pri poklese vonkajších teplôt sa voda pre serverové skrine ochladzuje prirodzene, pričom sa, okrem pohonu čerpadiel, nespotrebováva elektrina - čo ďalej znižuje náklady.

Pre vývoj obrovského množstva počítačovo generovaných záberov (CGI) do filmu Avatar implementovala Weta Digital pracovné stanice HP Z800. Tie poskytli vysoký výpočtový výkon a maximálnu spoľahlivosť pre náročné animácie, rendering, osvetlenie a zvláštne grafické úpravy.

 

Neprehliadnite: