Verbatim ponúka nové stolné a prenosné pevné disky s rozhraním SuperSpeed USB 3.0

Tlačový servis  /  10. 06. 2010, 00:00

USB 3.0 predstavuje nový štandard pre externé disky a Verbatim je jedným z prvých výrobcov, ktorí ho inštalujú do svojich nových stolných a prenosných pevných diskov. USB 3.0 ponúka prenosovú rýchlosť až 4,8 Gbit/s – čo je desaťnásobok výkonu existujúceho rozhrania USB 2.0.

Vďaka tomu sa tieto disky ideálne hodia pre domácich i firemných používateľov, ktorí chcú prenášať objemné súbory prostredníctvom najnovšej a najrýchlejšej dostupnej technológie. Verbatim USB 3.0 Desktop Hard Drive je vybavený PCIe kartou zaisťujúcou hladkú konektivitu cez USB 3.0 i na počítačoch, ktoré tento štandard nepodporujú. Disky Verbatim USB 3.0 Desktop a Portable Store ‘n’ Go je možné dostať v obchodoch za odporúčané ceny 89 EUR (2,5" 500 GB vrátane USB 2.0 adaptéra), 124,9 EUR (3,5" 1 TB vrátane PCIe adaptéra) a 179 EUR (3,5" 2 TB).

 

USB 3.0 Portable Store ‘n’ Go Hard Drive

 • 6,35 cm (2,5”) formát

 • Vysoké prenosové rýchlosti až 4,8 Gbit/s – desaťkrát rýchlejšie než USB 2.0

 • Možné dostať v striebornej (500 GB) a čiernej (1 TB) farbe

 • Úsporný softvér GREEN BUTTON

 • Predinštalovaný softvér Nero BackItUp & Burn Essentials

 • Spätne kompatibilný s rozhraním Hi-Speed USB 2.0

 • Podpora operačných systémov Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7, Mac OS X 10.1, Linux (Kernel 2.6.31) a vyšších verzií

 

S rozmermi iba 127 mm × 82 mm × 20 mm a hmotnosťou 165 gramov (v prípade 500 GB verzie) je pevný disk USB 3.0 Portable Store ‘n’ Go veľmi praktický – sadne komfortne do dlane alebo do dámskej kabelky či vrecka na pánskej košeli – preto je jednoduché mať ho stále pri sebe. Jednokáblové riešenie poskytuje kombinované pripojenie pre dáta i napájanie, čo eliminuje potrebu samostatného napájacieho adaptéra. Ako zvyčajne sa disk dodáva s dvojročnou záručnou lehotou.

 

USB 3.0 Desktop Hard Drive

 • 8,89 cm (3,5”) formát

 • USB 3.0 PCIe karta dodávaná spolu s diskom (voliteľne)

 • Vysoké prenosové rýchlosti až 4,8 Gbit/s – desaťkrát rýchlejšie než USB 2.0

 • Možné dostať v kapacitách 1 TB a 2 TB

 • Úsporný softvér GREEN BUTTON

 • Predinštalovaný softvér Nero BackItUp & Burn Essentials

 • Spätne kompatibilný s rozhraním Hi-Speed USB 2.0

 • Podpora operačných systémov Windows 2000 / XP / Vista / Windows 7, Mac OS X 10.1, Linux (Kernel 2.6.31) a vyšších verzií

 

Voliteľne má zákazník možnosť zakúpiť si nový USB 3.0 Desktop Hard Drive v balení spoločne s PCIe kartou, ktorá umožňuje využívať plnú rýchlosť USB 3.0 i tým používateľom, ktorých počítač toto rozhranie nepodporuje. Disk má rozmery 202 mm × 114 mm × 40 mm, váži približne 1 kg a poskytuje sa na neho dvojročná záručná lehota.

 

Softvér na zálohovanie, vypaľovanie a úsporu energie

Stolná i prenosná verzia nových pevných diskov s USB 3.0 obsahuje softvérový balíček Nero BackItUp a Burn Essentials, ktorý kombinuje tri dôležité funkcie v jednom: pravidelné zálohovanie všetkých súborov a priečinkov, vypaľovanie fotografií, videí a iného obsahu na CD, DVD a Blu-ray disky a ďalej obnovu poškodených súborov prostredníctvom Nero RescueAgent.

 

Na disku nájdeme aj softvér GREEN BUTTON, ktorý znižuje spotrebu energie a predlžuje životnosť disku Verbatim Store `n` Go tým, že ho po nastavenom časovom intervale automaticky uvedie do úsporného režimu, alebo vtedy, keď používateľ ručne klikne na ikonu GREEN BUTTON.

 

„Je pre nás veľkým potešením predstaviť naše prvé produkty kompatibilné s USB 3.0, ktoré prinášajú našim zákazníkom ten najlepší výkon a prevádzkyschopnosť,“ vysvetľuje Kai Miroschnik, Business Development Manager HDD zo spoločnosti Verbatim EUMEA. „Ako jeden z lídrov trhu externých pevných diskov dôkladne pozorujeme meniace sa potreby zákazníkov, a preto sme radi, že môžeme uviesť na trh ľahko použiteľné riešenie na prenášanie a ukladanie dát prostredníctvom výrazne inovovanej konektivity SuperSpeed USB 3.0.“

Neprehliadnite: