Service Pack 1 pre Windows 7 už v júli

Tomáš Kusenda  /  09. 06. 2010, 00:17

Prvá Beta verzia Servis Packu 1 pre operačný systém Windows 7 pravdepodobne uzrie svetlo sveta už o niekoľko týždňov. Malo by sa tak stať začiatkom júla tohto roka. Spolu s ním bude uverejnená aj beta verzia Service Pack balíčka pre Windows Server 2008 R2.

 

Nemožno však žiadať žiadne nové špeciálne funkcie ani zlepšenia, ako tomu bolo napríklad v prípade Windowx XP Service Pack 2, ktorý skvalitnil FireWall, pridal centrum zabezpečenia a podobne. Service Pack 1 bude obsahovať záplaty a updaty, ktoré boli doteraz vydané spolu s niektorými novými aktualizáciami. Zlepší sa ale podpora USB 3.0 a pribudne aplikácia RemoteFX. Windows Server 2008 R2 bude mať serverovú časť tejto funkcie, Windows 7 klientsku.  Tá slúži na diaľkové streamovanie a akceleráciu bez nutnosti reštartov, či zníženia výkonu. 
 
Na prvý servisný balíček čakalo mnoho firiem a systémových administrátorov. Práve po skúsenostiach s Windows XP sa totiž báli nekompatibility a rôznych náhodných chýb, ktoré práve prvý Service Pack opravuje.
 
Zdrojwindowsteamblog.com
Autor: Tomáš Kusenda

Neprehliadnite: