iPad už za štyri dni

Peter Funka  /  31. 03. 2010, 08:47

Stovky tisícov ľudí už túžobne očakávajú svoj iPad - prečo je to tak a čo môžme od iPadu očakávať niekoľko dní pred začiatkom predajov?

Nový tablet od spoločnosti Apple už onedlho vstupuje na trh – konkrétne 4. apríla. Samozrejme, že sa okolo neho rozbehol kolotoč „šialenstva“ – podobne ako pri launchi iPhonu či iných zariadení od Applu.

Dátum 4.4. sa týka prvého modelu iPadu bez 3G sietí a na území USA – vo Veľkej Británii by sa tento model mal dostať do predaja do konca apríla – spolu s 3G modelom. Do predaja sa iPady dostanú v troch alternatívach – s 16, 32 alebo 64 gigabajtmi diskového priestoru.

Pred-objednávky tohto tabletu sa začali už 12. marca a nedávno Apple upozornilo, že vzhľadom na množstvo záujemcov zaručí dodávky iPadu len tým, ktorí si ho predobjednajú do 27. marca. K ostatným zákazníkom by sa mal dostať do 12. apríla.

O počte doposiaľ objednaných kusov sa neustále špekuluje, no jedno z najpravdepodobnejších čísel je 240 000 kusov po dvoch týždňoch, čo by mohlo znamenať úspech pre Apple, keďže ide o ich prvé zariadenie tohto druhu.

Apple sa rozhodol iPadom konkurovať netbookom a malých notebookom, no prekvapí jeho cena, ktorá sa pohybuje okolo 700 dolárov (za model s 3G a 64GB priestoru však zaplatíte až 829 dolárov), čo z tejto kategórie mierne vybočuje.

Samozrejme, že ak sa jedná o produkt od Apple, nevyhne sa ešte pred jeho samotným predajom veľkému prepieraniu médiami, často aj negatívneho rázu. Objavili sa totiž prvé správy o bezpečnostných nedostatkoch iPadu a aj operačného systému Mac OS X – už je totiž natoľko rozšírený, aby predstavoval zaujímavé pole pôsobnosti aj pre vírusy a spyware.

Nakoľko však bude iPad zraniteľný a či stojí za to si ho kúpiť, na to si ešte počkáme minimálne štyri dni. Ako obyčajne pri launchoch produktov od Apple sa môžeme tešiť na veľkú publicitu a všetko s ňou spojené.

zdroje: computerworld.com, pcworld.com, (2)

Neprehliadnite: