Tweakujeme panel úloh vo Windows 7

Marek Poleč  /  30. 03. 2010, 13:40

Doprajte svojim Windows 7 iný vzhľad! V predvolenom nastavení Windows 7 sa ikonky programov na panely úloh nachádzajú na jeho ľavej strane, hneď vedľa tlačidla Štart. Ak by ste však zatúžili po tom aby sa nachádzali v jeho centrálnej časti, ponúkame vám tento návod.

  1. Vytvorte prázdnu zložku v priečinku Dokumenty a nazvite ju MTTB
  2. Kliknite pravým tlačidlom myši na panel úloh a odomknite ho
  3. Opäť kliknite pravým tlačidlom myši na panel úloh a zvoľte Paneli s nástrojmi > Nový panel nástrojov
  4. Vyberte prázdnu zložku MTTB
  5. Následne kliknite pravým tlačidlom myši na nový panel nástrojov a zrušte "Zobraziť Text" a "Zobraziť nadpis".
  6. Presuňte oddeľovač na požadované miesto a uvolnite ho.
  7. Popridávajte ikonky s odkazmi na programy a aplikácie
  8. Ikonky s odkazmi vycentrujte do stredu a panel úloh uzamknite.
     

 

Niečo podobné dokáže aj malá utilita s názvom TaskDock. Aplikáciu stačí stiahnuť na plochu, rozbaliť ju a kliknutím na TaskDock.exe spustiť. Treba povedať, že TaskDock robí všetko automaticky a veľmi efektívne. Ak chcete aplikáciu ukončiť, kliknite pravým tlačidlom myši na jej ikonu v systémovej lište (zelená guľa s kruhom okolo nej). Následne vám bude ponúknutá iba jedna možnosť, ktorou je EXIT. Po krátkom čase sa panel úloh obnoví do svojho pôvodného tvaru s ikonami programov na jeho ľavej strane.


Netradičný panel nástrojov


Netradičný panel nástrojov umožňuje malý program s názvom ObjectDock od firmy Stardock. Po jeho nainštalovaní sa váš panel úloh razom zmení na efektnú lištu s dôrazom na vizuálne efekty. Umožní vám organizovať všetky vaše odkazy, programy a spustené úlohy v atraktívnom animovanom docku. Aj tu možno pridávať ikonky a odkazy podľa potreby jednoduchým spôsobom Drag & Drop. 

Samotný dock môže byť spustený súčasne so štandardným panelom úloh, kedy sa zobrazuje nad ním, alebo možno panel úloh úplne vypnúť a nahradiť ho týmto efektným dockom. V nastaveniach programu stačí odznačiť "Hide the Windows Taskbar".

 

Zdroje: WindowsClub.com, ObjectDock.com, Solo-dev.deviantart.com

Neprehliadnite: