VAIO série S:  Výkonný cestovateľ

Tlačový servis  /  19. 03. 2010, 00:00

Výkon, užitočné funkcie a zároveň rozmery vhodné na cesty: to všetko získate novými notebookmi série S od spoločnosti Sony. Ponúkajú detailný displej s uhlopriečkou 33,8 cm (13,3”) s LED podsvietením a potrebný výkon s novým procesorom Intel. S hmotnosťou len 2 kg (s batériou), štýlovo vytvarovaným telom z ľahkej horčíkovej zliatiny, úsporným snímačom okolitého osvetlenia je VAIO S univerzálny nástroj pre prácu aj zábavu.

Nové modely VAIO série S sú poháňané najnovšou generáciou energeticky úsporných procesorov Intel Core. Celkový výkon vylepšuje rýchla operačná pamäť RAM typu DDR3 s kapacitou až 4 GB, čo postačujúce pre bezproblémovú činnosť akýchkoľvek vašich aplikácií. Grafický výkon notebooku si vychutnáte aj pri sledovaní obrazu na obrazovke HD televízora pripojeného cez HDMI konektor.

Širokouhlý VAIO displej s LED podsvietením s uhlopriečkou 33,8 cm (13,3”) ponúka nádherný obraz, skvelý kontrast a vernú reprodukciu farieb pre bezproblémové sledovanie filmov, fotografií, grafiky a oveľa viac.

 

Vybrané modely sú vybavené snímačom intenzity okolitého osvetlenia. Snímač pri všetkých modeloch upravuje nastavenie jasu displeja pre pohodlné sledovanie a súčasne zabezpečuje zníženie spotreby energie. K dispozícii je aj viacdotykový trackpad pre pohodlné a presné ovládanie.

K zabudovaným bezpečnostným funkciám patrí aj funkcia Advanced HDD Protection, ktorá zabraňuje poškodeniu disku a chráni vaše údaje – aj keď systém bootuje alebo sa pripravuje na prechod do režimu hlbokého spánku (hibernation).

Konektivitu podporujú tri USB konektory a HDMI konektor pre sledovanie vašej kolekcie Full HD médií na obrazovke pripojeného TV prijímača. Aj keď nie ste v dosahu Wi-fi prístupového bodu (hotspot), rozhranie VAIO Everywair pri sérii S vám umožní spojenie so svetom prostredníctvom mobilných 3G sietí rýchlosťou až 7,2 Mb/s.

 

K dispozícii je aj kompletná ponuka príslušenstva značky Sony, ktorá obsahuje dokovaciu stanicu, private filter pre nerušené sledovanie displeja, tašku a myš… a ešte oveľa viac.

 

Nové notebooky VAIO série S od spoločnosti Sony budú na trhu dostupné za 1069 €.

 

Model

VAIO VPCS11X9E/B

Procesor

Intel® Core™ i3-330M 2,13 GHz

Operačný systém

OS Windows® 7 Professional

(64-bitová verzia)

Operačná pamäť

4 GB DDR3 SDRAM (1 066 MHz)

Pevný disk

500 GB Serial ATA / 5400 ot./min

Displej

33,8 cm (13,3”) 16:9 VAIO (1366 x 768) s LED podsvietením

Grafická karta

Intel(R) HD Graphics

Optická mechanika

DVD+-RW/+-R DL/RAM

Hmotnosť a rozmery

2,0 kg (s dodávanou batériou);

228,5 x 27,6-31,5 x 329 mm (H x V x Š)

Iné

WLAN 802.11b/g/n; VAIO Everywair WWAN; Bluetooth 2.1+EDR; Kamera MOTION EYE; HDMI výstup; Tlačidlá VAIO/Assist /; Čierna povrchová úprava

 

Neprehliadnite: