Najviac návštevníkov stránky hokejových majstrovstiev je zo Slovenska

Matúš Serdula  /  05. 05. 2003, 00:00

Aj keď je Slovensko pomerne malou krajinou, dokáže predbehnúť aj omnoho väčšie štáty. A to nielen v hokeji, ale aj v počte návštevníkov oficiálnej stránky hokejových majstrovstiev sveta vo Fínsku.

Podľa ankety, ktorá prebehla na oficiálnej stránke hokejových majstrovstiev sveta 2. mája, v deň zápasu s Fínskom, pochádza najviac návštevníkov zo Slovenska. Z viac ako 15 tisíc hlasujúcich 20% označilo ako svoju krajinu Slovensko.

Účastníci ankety mali odpovedať na otázku "Z ktorej krajiny pochádzate?". Ako odpoveď si mohli zvoliť jednu z krajín, ktoré sa zúčastňujú tohtoročných majstrovstiev.

Anketová otázka sa mení každý deň. V sobotu 3. mája bola takáto: "Ktorý team z bývalého Československa má väčšiu šancu na zlato?". Aj keď bol v čase písania tohto článku rozdiel v počte hlasov iba 2%, samozrejme vyhrávalo Slovensko. Neskôr sa náskok Slovenska iba zvyšoval.

Hokej na Slovensku je asi rovnako populárny ako v severských krajinách ako je Fínsko či Švédsko, kde je penetrácia internetu oveľa vyššia. Aj napriek tomu je však podiel slovenských návštevníkov na stránke www.IHWC.net vyšší.

Neprehliadnite: