Špecializovaný nákupný portál Pricemania.sk získal strategického partnera

Tlačový servis  /  15. 02. 2010, 00:00

Švajčiarsky investičný fond Centralway Holding investuje do ďalšej slovenskej spoločnosti. Fond získal 30 percentný podiel v spoločnosti Digital Dreams s. r. o., ktorá prevádzkuje internetové portály so zameraním na on-line nakupovanie www.Pricemania.sk a www.Pex.sk.

Pricemania.sk je vyhľadávač tovaru, nákupný pomocník, ktorý spotrebiteľom umožňuje porovnanie cien vyše 500 000 produktov z ponuky vyše 800 internetových obchodov (napr. Hej.sk, Martinus.sk, TPD.sk, Pixmania.sk, Parfums.sk, Datart.sk a ďalšie). Súčasťou portálu sú aj recenzie, videorecenzie a diskusia k jednotlivým produktom ako aj hodnotenie kvality jednotlivých e-shopov.

 

 

Nákupný portál Pricemania.sk, ktorý vznikol v roku 2007, patrí medzi najväčšie na Slovensku. Navštevuje ho mesačne vyše 400 tisíc ľudí a zaregistrovalo sa na ňom vyše 800 internetových obchodov.

 

V roku 2009 dosiahol obrat obchodov prostredníctvom www.pricemania.sk cca 15 mil. EUR. Tento rok sa predpokladá, že portál sprostredkuje e-shopom objednávky za cca 30 mil. EUR. Podľa štatistík počet zákazníkov, ktorí sa do e-shopov preklikávajú z porovnávačov cien, akým je práve www.pricemania.sk, výrazne rastie. Rovnako rastie aj obrat, ktorý internetové obchody prostredníctvom podobných portálov dosahujú. U niektorých internetových obchodov podiel porovnávačov cien na obrate dosahuje až 50 %.

Neprehliadnite: