Predaj internetu je po Vianociach stále vysoký

Tlačový servis  /  30. 12. 2009, 00:00

Zvýšený záujem o zriadenie internetového pripojenia neutíchol ani po vianočných sviatkoch. Aj tento rok sa pod to podpísalo predĺženie vianočných akcií providerov až do konca januára 2010, ako aj vianočné darčeky – počítače a notebooky, ktoré sa objavili pod stromčekmi stoviek slovenských domácností.

„Nie je žiadnou novinkou, že záujem o internet pred Vianocami každoročne narastá. V tomto roku však táto mimoriadne priaznivá situácia pretrváva aj po sviatkoch,“ konštatuje Peter Blaas, zakladateľ servera www.porovnat.sk, ktorý mapuje ponuky domácich providerov. Portál zaznamenal v povianočnom čase 80-percentný objem predaja internetových služieb v porovnaní s obdobím tesne pred Vianocami, kedy je dopyt tradične najvyšší.

 

Dôvodom povianočných nákupov sú nepochybne aj ceny. „Vianočné akcie, ktoré väčšina operátorov predĺžila až do konca januára, ponúkajú zákazníkom najnižšie ceny z celého roka,“ konštatuje Peter Blaas. Tento nastúpený trend, ktorý kopíruje potreby a záujmy zákazníkov, je v porovnaní s dávnejším obdobím novinkou, keďže provideri spravidla ukončili svoje akcie najneskôr v posledný decembrový deň, pričom už ani obdobie medzi sviatkami nebolo pre nich obchodne atraktívne.

Neprehliadnite: