Softvérové novinky: nový Safari, GOM Player ako aj balík kódekov K-Lite Codec Pack

Matúš Dudaš  /  17. 11. 2009, 08:27

Uplynulý týždeň bol opäť raz bohatý na novinky z oblasti softvéru. Vyberáme najzaujímavejšie z nich.

Safari vo verzii 4.0.4 

Po Mozille a Googli si svoju povinnosť splnil aj Apple. Ten minulý týždeň taktiež priniesol opravný balíček pre svoj prehliadač. Nová verzia s označením 4.0.4 sľubuje predovšetkým zlepšenie výkonu, stability a bezpečnosti. O rýchlejšie načítavanie stránok sa postará vylepšený Javascriptový engine, opravená bola chyba s pomalým vyhľadávaním v záložkách a taktiež stabilita pluginov.

 

 

Len pre úplnosť, bližšie informácie o aktualizácii si môžete prečítať v „Poznámkach k vydaniu“ na stránkach Applu. Tam si môžete stiahnuť aj novú verziu. Dostupné sú verzie pre všetky operačné systémy Windows a samozrejme Mac.

 

Nový balík kódekov K-Lite Codec Pack

Aktualizácie sa dočkal aj populárny balík kodekov K-Lite Codec Pack. Po novom s označením 5.4.4. Aktualizované boli všetky verzie. Od základného balíka Basic cez Standard, Full, Mega až po Corporate a 64-bitovú verziu pre používateľov 64-bitových verzií Windows. Všetky verzie so sebou prinášajú nový prehrávač Media Player Classic, update filtra FFDshow pre audio a video ako aj novú verziu utility Codec Tweak Tool, ktorá sa stará o kontrolu a opravu chybných kodekov a filtrov. Kompletný zoznam zmien jednotlivých verzií si môžete prečítať na domovských stránkach.

 

 

Balík je dostupný na stiahnutie z domovských stránok. Ak už ale máte nainštalovanú poslednú verziu 5.4.0, nemusíte sťahovať celý balík ešte raz. Vám postačí si stiahnuť len update. Má bezmála 5 MB a platí pre všetky verzie.

 

Nová verzia GOM Playeru

K dobrým kódekom patrí aj dobrý prehrávač. Jedným takým je bezpochyby aj GOM Player. Ten sa taktiež minulý týždeň dočkal aktualizácie. Vývojári mu opravili bezpečnostné chyby, chyby pri sťahovaní a importovaní chýbajúcich kódekov ako aj problémy s titulkami. Ak vám práve tieto chyby robili vrásky na čele, tak vedzte, že vývojári si na nich už posvietili. Zoznam noviniek si môžete prečítať v „Changelogu“.

 

 

Novú verziu si môžete stiahnuť z domovských stránok alebo ak už ale máte prehrávač nainštalovaný, potom stačí stlačiť F1 a kliknúť na odkaz „Aktualizovať“. Program sa potom už o všetko postará. Aktualizačný mechanizmus vám ale okrem aktualizovania kodekov a programových súčastí zmení aj jazyk. Nemusíte ale smútiť. Novú češtinu si môžete stiahnuť a nainštalovať z týchto stránok.

Neprehliadnite: