Chceli by ste mať doma Lamborghini?

Marek Poleč  /  15. 11. 2009, 11:58

Ak nemáte zvyšných milión eur na najvýkonnejší a súčasne najdrahší automobil Lamborghini Reventón, zaobstarajte si exkluzívny notebook ASUS Lamborghini VX5, ktorý stojí iba niečo cez 2 000 €.

Výnimočnosť automobilu Lamborghini Reventión hádam netreba zvlášť zdôrazňovať. Jeho kvality dokážu oceniť iba skutoční znalci a jeho majiteľom sa stane iba hŕstka ľudí z celého sveta. Konkrétne iba 20 ľudí z čoho 11 bude zo Spojených štátov amerických. Stojí najnovší model exkluzívneho notebooku od ASUS mena slávnej automobilky z talianskej Sant’Agata Bolognese a z Bologne, kde sa vyrába?

ASUS Lamborghini VX5 je prezentovaný ako to najlepšie z exkluzívnej série VX od spoločnosti ASUS. Prichádza v bielom a čiernom vyhotovení na rozdiel od svojich žltých a bielych predchodcov s označením VX1, VX2 a VX3. Ako dopadol v porovnaní so zatiaľ najlepším notebookom ASUS W90 o ktorom sme písali v tomto článku? Čo sa dizajnu a elegancie týka, víťazí ASUS Lamborghini VX5. V porovnaní s modelom W90 badať veľký krok v pred. Zaujme najmä nová, ergonomická klávesnica s podsvietenými klávesmi (avšak bez numerickej časti). Miernim sklamaním je použitie plastového veka displeja (na rozdiel od modelu W90, ktorý ho má hliníkové).

Displej notebooku VX5 so 16-palcovou uhlopriečkou je v porovnaní s modelom W90 (18-palcov) menší a notebook je tým pádom kompaktnejší. Jeho rozlíšenie je rovnako ako u modelu W90 Full HD, čiže 1920 × 1080 obrazových bodov so širokouhlým pomerom strán 16:9. Základom je štvorjadrový procesor Intel Core 2 Quad Q9000, ktorý pracuje na základnej frekvencii 2,0 GHz s možnosťou pretaktovania na 2,2 GHz. L2 cache pamäť má kapacitu až 6 MB, čo spolu s relatívne výkonným procesorom prispieva k dostatočnej svižnosti tohto stroja. Čo sa operačnej pamäte týka, použité sú rýchle DDR3 pamäte s celkovou kapacitou 4 GB pri frekvencii 1066 MHz. Pri súčasnom pretaktovaní procesora možno počítať s nárastom aj tejto frekvencie na 1170 MHz.

Miernym sklamaním je použitie grafickej karty NVIDIA GeForce GT 130M, vyrábanou 55 nm technológiou. Šírka jej pamäťovej zbernice je 128-bitov a je vybavená 1 GB GDDR3 pamäte. Z pohľadu multimediálneho využitia je však táto karta optimálnym riešením. Funkcionalitu notebooku rozširujú 2 pevné disky od Seagate s celkovou kapacitou až 1 TB s možnosťou zapojenia do RAID. Optická mechanika zvláda možnosť prehrávania Blu-Ray diskov a podobne ako u W90-tky je aj u tohto modelu notebooku k dispozícii integrovaný 5.1 reproduktorovým systémom od Altec Lansing.

ASUS Lamborghini VW5 je v konečnom dôsledkom špičkovým multimediálnym notebookom s prepracovaným dizajnom. Je určený pre všetkých nadšencov Full HD obrazu, ktorých bude zabávať po dobu až 3 hodín po nabití batérie. V prospech notebooku ASUS Lamborghini VW5 hovorí prepracovaná ergonómia, luxusný dizajn a dostatočný výkon, avšak za dosť premrštenú cenu nad 2 000,- €


Zdroj: asus.com

Neprehliadnite: