Držiteľom TELCO CUPu pre rok 2009 sa v sobotu stal SLOVANET

Tlačový servis  /  13. 11. 2009, 23:42

V sobotu 7. novembra 2009 sa v priestoroch ŠH Elán konal už 6. ročník benefičného turnaja telekomunikačných a IT spoločností v halovom futbale pod názvom TELCO CUP 2009. Turnaja sa zúčastnilo 25 top firiem z oblasti ICT, ktoré boli rozdelené do 5 skupín.

Nechýbali všetci najväčší operátori (Orange, T-Com, T-Mobile, Telefónica O2, GTS Slovakia, SWAN, Slovanet...) ani zástupcovia integrátorov ako SOITRON, TEMPEST či INTERWAY. Turnaja sa zúčastnila i „najbohatšia IT firma Slovenska“ – spoločnosť ESET.

Svojim priebehom nezostal ani 6. ročník TELCO CUPu nič dlžný svojej tradícii a ako už býva dobrým zvykom, väčšinu duelov charakterizovala vysoká bojovnosť a maximálne nasadenie jednotlivých tímov a hráčov. Turnaj bol mimoriadne vyrovnaný, no favoritov do finále určili už súboje v základných skupinách, keďže na prvých 3 priečkach turnaja sa nakoniec umiestnili víťazi troch z piatich základných skupín.

Z víťazstva na turnaji sa naozaj zaslúžene radovala spoločnosť SLOVANET, ktorá na turnaji nenašla premožiteľa a napriek dvom nervy drásajúcim penaltovým rozstrelom sa dostala až do finále, v ktorom porazila inak tiež kvalitne hrajúci tím spoločnosti SITEL. Tretím najlepším tímom podujatia sa stala spoločnosť SWAN, ktorá práve so SLOVANETOM prehrala súboj o finále v spomenutých napínavých penaltových rozstreloch po remíze 1:1 v riadnom hracom čase. V boji o 3. miesto však už SWAN nepochybil a preto sa tím TOWERCOMu musel nakoniec uspokojiť až so 4. priečkou.

Na turnaji predviedli kvalitné výkony i ostatné zo zúčastnených tímov, medzi iným i zástupcovia najväčších operátorov ako Magio Team spoločnosti T-Com, tímy spoločností Telefónica O2, Orange či T-Mobile. Veľmi pekný futbal sme videli i v podaní spoločnosti Nectel či Soitron. V jednej zo základných skupín presvedčivo vyhrala i spoločnosť Železničné telekomunikácie, ktorá však v play-off prekvapivo podľahla spoločnosti NERA Networks. Podobne ako Železničné telekomunikácie i Telefónica 02 vyhrala svoju skupinu, no po vyradení tímu GTS Slovakia následne podľahla Towercom a s turnajom sa teda v play-off musela rozlúčiť.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Michal Javnický zo spoločnosti SWAN, keď po 8 strelených góloch o svojom prvenstve rozhodol v penaltovom rozstrele na najlepšieho brankára turnaja Michala Jurčišina zo spoločnosti SITEL. Druhé miesto spomedzi strelcov obsadili Marián Beber zo Železničných telekomunikácií a Marek Horváth z víťazného Slovanetu (obaja s 8 strelenými gólmi). K najlepšiemu brankárovi Michalovi Jurčišinovi treba dodať, že počas zápasov v základných skupinách ako jediný neinkasoval ani 1 gól a v penaltovom rozstrele 3 najlepších strelcov chytil 2 strely z troch.

Turnaj bol počas celého dňa moderovaný Slávom Jurkom. Súčasťou turnaja bol i bohatý sprievodný program pre účastníkov, pre ženy i pre deti. Zo sprievodného programu zožal najväčší úspech program pre deti, ktorý bol pripravený v spolupráci so súkromnou materskou škôlkou Detičky z Pionierskej ulice v Bratislave.

 

Turnaj sa mohol uskutočniť i vďaka podpore partnerov, za ktorú patrí poďakovanie najmä generálnemu partnerovi podujatia spoločnosti GTS SLOVAKIA a.s. a 3 hlavným partnerom, ktorými tento rok boli spoločnosti SYLEX, NECTEL a TRENKWALDER SOLUTIONS.

 

Turnaj organizačne zabezpečili spoluorganizátori podujatia a to menovite Dušan Hozák, Jozef Szymik a Ondrej Gombárik.

 

Výťažok z podujatia bude použitý organizátorom (ALEXU – Združenie na pomoc deťom a prírode) na integráciu detí z detských domovov do reálneho života. Viac informácií o podujatí nájdete na www.telcocup.sk. Víťazom blahoželáme a ďakujeme za účasť na podujatí i za jeho podporu všetkým tímom a partnerom. ŠPORTU ZDAR!

Neprehliadnite: