To najlepšie z fototechniky

Marek Poleč  /  16. 11. 2009, 08:43

Na Inet-e sa okrem pravidelnej várky internetových noviniek venujeme aj najlepším produktom zo sveta spotrebnej elektroniky, počítačov, či fototechniky.

Na poli fototechniky sa situácia z roka na rok viac menej opakuje. V segmente digitálnych zrkadloviek tradične kraľujú značky Canon a Nikon, v oblasti hybridných fotoaparátov (niečo medzi DSLR a kompaktmi) sa o slovo hlásia značky Panasonic a Olympus. V oblasti kompaktných prístrojov začína byť veľká tlačenica. Najlepšími fotoaparátmi sú momentálne prístroje od výrobcov Casio, Samsung a Sony.

Pri výbere najlepších fotoaparátov sa odrazíme od ceny EISA Awards 2009-2010, ktorú každý rok udeľuje Európska asociácia odborníkov na multimediálnu elektroniku. Pokračovaním budú samostatné články o najvyspelejších fotoaparátoch strednej triedy, najlepších kompaktoch a foto príslušenstve.

U jednotlivých modeloch uvádzame linky na internetový obchod Amazon. Pri takomto nákupe možno v porovnaní napr. s internetovými obchodmi na Slovensku, ale aj v porovnaní s Amazon.com, Amazon.de, či Amazon.at medzi sebou, ušetriť až do 500 € za fotoaparát! Nech sa páči, predstavenie sa práve začína.


Najvyspelejší profesionálny fotoaparát 2009-2010: Nikon D3x

Nikon D3x je neuveriteľne všestrannou a spoľahlivou fullframe zrkadlovkou s rozlíšením 24,4 MPx. Je určená pre špičkových odborníkov ktorých zaujme svojimi kvalitami, vysokým rozlíšením, ako aj univerzálnosťou. Tento fotoaparát zvláda popri práci v ateliéry aj snímanie dynamických pohybov. Ocenená bola výborná kvalita snímok aj pri citlivosti ISO 6400 a rýchle automatické zaostrovanie. S obrovskou škálou funkcií a prepracovanou ergonómiou je najvyšším modelom v triede zrkadloviek. Ponúka celkovú kontrolu nad fotografiou od okamihu komponovania cez veľký hľadáčik až po vytvorenie okamžite použiteľných fotografií. Nikon D3x je veľmi ťažkým a drahým fotoaparátom určeným pre všetkých tých, ktorý vyžadujú iba to najlepšie.
 

Najvyspelejší európsky fotoaparát 2009-2010: Canon EOS 5D Mark II

Canon EOS 5D Mark II reprezentuje to najlepšie od spoločnosti Canon. Ocenená bola profesionálne kvalita konštrukcie, skvelé vyhotovenie, rýchle reakcie a prvotriedna kvalita obrazu s bonusom pre záznam Full HD videa. Kombinácia týchto vlastností ako aj ďalších pokročilých funkcií uspokoja aj toho najnáročnejšieho fotografa. Canon EOS 5D Mark II je dôstojným nástupcom EOS 5D, ktorý bol jeho slávnym predchodcom. V takmer rovnakom tele prináša nové profesionálne funkcie, je odolný voči prachu a vode, disponuje technológiou Live View a automatickým čistením senzora. Rozlíšenie vzrástlo na 21 MPx a potešujúca je aj nižšia úroveň šumu pri súčasnom náraste rozlíšenia.
 

Európsky SLR fotoaparát 2009-2010: Canon EOS 500D

Canon EOS 500D je pokračovateľom populárneho modelu 450D, pričom prichádza s veľkým počtom pokročilých vlastnosti, vrátane možnosti nahrávania Full HD videa, výkonnejším senzorom a novým displejom. Fotoaparát je všestranný, s Live View hľadáčikom a veľkým LCD displejom s vysokým rozlíšením. Vďaka kvalitnému snímaču CMOS s vysokým rozlíšením produkuje detailné fotografie s nízkou úrovňou šumu aj pri vysokom ISO. Kvalita HD videa je pôsobivá, pre užívateľa to môže byť impulzom pre začatie produkcie filmov. Canon EOS 500D je výbornou zrkadlovkou pre začiatočníkov a pokročilých amatérov. Kombináciou univerzálnosti a kvality za dobrú cenu sa radí tento fotoaparát k bestsellerom na trhu.

 

Zdroj: EISA Awards

Plné recenzie (v angličtine):
Nikon D3x, Canon EOS 5D Mark II, Canon EOS 500D

Neprehliadnite: