Prehliadače Firefox a Chrome v nových verziách

Matúš Dudaš  /  07. 11. 2009, 11:16

Len osem dní po vydaní pravidelnej mesačnej aktualizácie Firefoxu prichádza Mozilla s ďalším opravným balíčkom pre svoj prehliadač. Ten opravuje predovšetkým problémy so stabilitou. Okrem Mozilly si rovnaký deň pre uvoľnenie novej verzie svojho zverenca, prehliadača Chrome, vybral aj Google.

Nová verzia Firefoxu

Nová verzia, v poradí piata, s príznačným kódovým označením 3.5.5, opravuje spolu tri chyby, z toho jednu kritickú, ktorá sa týka všetkých platforiem (Windows, Mac a Linux). Ďalšie dve si medzi sebou zmierlivo rozdelili Mac a Windows. Obidve zaradila Mozilla do kategórie s nízkou prioritou.

 

Firefox

 

Okrem opravených chýb sľubuje Mozilla aj vyriešenie problémov so stabilitou, predovšetkým však notoricky známej chyby v GIF dekodéri, ktorá za určitých okolností spôsobovala pád prehliadača. Kompletný zoznam opráv a noviniek si môžete prečítať v „Poznámkach k vydaniu“.

Firefox by sa vám mal aktualizovať sám, najneskôr do 24 hodín, pomocou vstavaného aktualizačného mechanizmu. Aktualizácia má bezmála 2 MB a je dostupná pre už vyššie spomínané platformy Linux, Mac a samozrejme Windows.

 

Novej verzie sa dočkal aj Google Chrome

Rovnaký deň pre vydanie novej verzie svojho zverenca na poli alternatívnych prehliadačov si vybral aj Google. Ten opravil chyby vo svojom prehliadači Google Chrome. Nová verzia dostala podtitul 3.0.195.32 a opravuje niekoľko bezpečnostných chýb, zväčša však, ako jeho kolega vyššie, problémy so stabilitou. Okrem toho by sa mal teraz Chrome správať trocha lepšie a pracovať svižnejšie. Podrobnosti o aktualizácii si môžete prečítať v „Changelogu“.

 

 

Nová verzia Chrome je dostupná v prehliadači pomocou „Servera aktualizácii“. Ten mi ale v čase písania článku akosi nefungoval, tak pridávam odkazy na online a offline inštalačné balíčky.

Zdroj: cnet.com a mashable.com

Neprehliadnite: