Vianočné akcie zatiaľ ceny internetu neznížili

Tlačový servis  /  28. 10. 2009, 00:00

Priemerná mesačná cena internetu do 10 Mbit/s bola v októbri 20,35 €, v septembri bola na úrovni 20,39 €. Podobne na Slovensku stagnovali aj ceny internetu pri  programoch v iných rýchlostných hladinách. V priemere sa ceny internetových služieb neznížili, a to aj napriek tomu, že viacerí operátori už v priebehu októbra spustili prvé kolo vianočných akcií.

Medzimesačná stagnácia cien svedčí to o tom, že zatiaľ sú akcie hlavne o preskupovaní nákladov medzi paušálnymi poplatkami, cenami aktivácie a zariadení, prípadne hodnotami darčekov. Reálne sa však náklady zákazníkov rozrátané na celé obdobie viazanosti neznížili,“ hodnotí situáciu Martin Štefánik, projektový manažér servera porovnat.sk, ktorý eviduje ponuky už viac ako 30 operátorov. K zníženiu cien ešte môže prísť v nasledujúcich dňoch, viacerí poskytovatelia totiž majú zimné akcie rozplánované na dve fázy. „S blížiacimi sa Vianocami ešte môže druhá vlna akcií stlačiť ceny nadol,“ dodáva Štefánik.

 

Portál porovnat.sk eviduje viac ako 200 produktových variantov celoplošných a lokálnych poskytovateľov na Slovensku. Návštevníkom umožňuje prehľadne porovnávať celkové náklady na internetové služby na základe spriemerovania všetkých čiastkových nákladov (paušál, cena aktivácie, cena zariadenia, finančné bonusy a darčeky). Podľa databázy portálu bola v októbri priemerná cena internetu nad 10 Mbit/s na úrovni 29,10 €. Priemer všetkých najlacnejších produktov slovenských poskytovateľov internetu predstavoval 12,28 €.

 

Informácie poskytol server www.porovnat.sk. Ceny sú uvádzané s DPH.

Neprehliadnite: