Canon odhalil najrýchlejší mobilný obojstranný A4 skener imageFORMULA P-150

Tlačový servis  /  26. 10. 2009, 00:00

Canon CZ, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, uviedol na trh najrýchlejší obojstranný mobilný A4 skener Canon imageFORMULA P-150, ktorý bol vyvinutý, aby uspokojil dopyt v rýchlo sa rozvíjajúcom sektore osobných skenerov.

Canon imageFORMULA P-150 je výnimočný vo svojej triede nevídaným softwarom, ktorý užívateľom umožňuje „pripojiť a skenovať“ z prakticky akéhokoľvek počítača. Okrem toho ponúka aj najrýchlejšie skenovanie za použitia USB napájania a automaticky podávač dokumentov, ktorý pojme až 20 listov a zaistí tak efektívnu vyťaženosť v priebehu skenovania.

Predstavený Canon imageFORMULA P-150 s rýchlosťou skenovania až 15-tich stránok za minútu dosahuje pri napájaní cez USB dvojnásobného výkonu v porovnaní s jeho najbližšími konkurentmi. Ako najmenší obojstranný A4 skener na trhu je vhodný do kancelárie, domov alebo pre užívateľov, ktorí často cestujú.

Canon imageFORMULA P-150 svojim dobrým vzhľadom a štýlovým designom krásne zapadá do prostredia domácností alebo menších kancelárii, kde ľudia väčšinou zápolia s nedostatkom miesta. Vďaka jednoduchému ovládaniu môžu začať rýchlo skenovať aj začínajúci užívatelia.

Tento skener je skvelým nástrojom tiež pre pracovníkov, ktorý trávia mnoho času
na cestách a pravidelne prinášajú späť do kancelárie veľké množstvo dokumentov. Nákupné zmluvy, kontrakty, faktúry, účtenky, fotografie alebo písané zápisky môžu byť neskenované a ihneď transportované do kancelárie. Skener je vhodný pre rôzne obchodné sektory ako je bankovníctvo, poisťovníctvo, štátna správa, zdravotníctvo, doprava, telekomunikácie, školstvo a všade tam, kde je dôležité dokumenty obstarávať, skladovať a archivovať.

Jaroslav Volf, produktový manažér divízie skenerov spoločnosti Canon CZ, k uvedeniu skeneru hovorí: „Náš tým vývojárov zdokonalil prenosný skener a urobil z neho v súčasnosti jeden z najrýchlejších a najľahších produktov vo svojej triede. Ten len potvrdzuje, že Canon je vedúcou spoločnosťou v produkcii štýlových a inovatívnych obrazových technológii.“

„Predstavte si predajcu alebo jednateľa, ktorý musí dopraviť dôležité dokumenty späť do kancelárie na spracovanie. V minulých rokoch by sa musel fyzicky aspoň jeden alebo dvakrát v týždni vrátiť do kancelárie. S novým cez USB napojeným rýchlym skenerom zabaleným v ultrakompaktnom designu, Canon imageFORMULA P-150,
sa stane oveľa produktívnejším, pretože dokumenty môže naskenovať a preniesť do kancelárie jedným tlačením tlačidlá, a to či už je kdekoľvek,“ dodáva Jaroslav Volf.

Zabudovaný software CaptureOnTouch umožňuje užívateľom pripojiť skener ku akémukoľvek stolnému alebo prenosnému počítaču bez nutnosti inštalovať akékoľvek ovládače alebo aplikácie, čo z Canon imageFORMULA P-150 robí všestranné mobilné zariadenie. Pre jednoduché použitie je skener dodávaný s balíčkom štandardného softwaru Canon CaptureOnTouch. Ten dovoľuje jednoduché a rýchle nastavenie úloh skenovania a okamžité snímanie dokumentov. Vysoká kvalita skenovania je dosiahnutá zabudovanými funkciami ako je automatické rozpoznávanie veľkosti stránky, narovnávanie nakrivo naskenovaných dokumentov, automatické rozpoznávanie textu a farieb.

Skener obsahuje aj štandardné ovládače ISIS a TWAIN pre jednoduchú integráciu s akýmikoľvek aplikáciami. Balíček software najviac ešte obsahuje BizCard Reader, ktorý číta a zaznamenáva informácie na vizitkách. Ďalšou výhodou je aplikácia Paperport, ktorá slúži k evidencii a výberu dokumentov.

Canon imageFORMULA P-150 bude v Európe k dostaniu od 1. novembra 2009.

* Trh s osobnými skenermi (8-15szm, v cene nižšej ako 750 USD) by mal narásť na 17 % CACR 2008-2013, podľa InfoSource (InfoSource European High Speed Scanner Digest Report – jar 2009).

Neprehliadnite: