Microsoft uvoľnil prvý update pre Windows 7

Matúš Dudaš  /  28. 09. 2009, 08:13

Spoločnosť Microsoft vydala prvý update pre operačný systém Windows 7. Aktualizácia rieši problémy s kompatibilitou aplikácií a Microsoft ňou vyslyšal prosby mnohých užívateľov, ktorým práve tento problém robil vrásky na čele.

Microsoft uvoľnil aktualizáciu ešte minulý týždeň a okrem novopečenej Windows sedmičky sa týka aj operačného systému Windows Server 2008 R2. V oboch prípadoch, aktualizácie zhodne riešia problémy s kompatibilitou aplikácií, konkrétne s pokusmi o inštaláciu ako aj problémy so spustením starších hier alebo aplikácií. Tie spôsobovali nestabilitu systému a ani základné funkcie operačného systému nepracovali správane. Podrobnosti o aktualizácii ako aj zoznam aplikácií, ktorých problémy tento update opravuje, si môžete prečítať na stránkach technickej podpory od Microsoftu.

 

 

Aktualizácia je dostupná pomocou služby Windows Update, ale stiahnuť si ju môžete aj zo stránok „Microsoft Download Center“ -ra a to konkrétne pre Windows 7 32-bit (1.77MB), Windows 7 64-bit (1.90MB), Windows Server 2008 R2 64-bit (1.90MB) a Windows Server 2008 R2 pre Itanium (1.97MB).

Aktualizácia sa pýši aj jedným primátom. Je to prvá aktualizácia určená výlučne operačnému systému Windows 7 ako aj systému Windows Server 2008 R2. Nerieši však všetky problémy s kompatibilitou, a tak Microsoft prisľúbil, že ďalšie aktualizácie pre oba operačné systémy budú časom následovať.

Zdroj: arstechnica.com

Neprehliadnite: