Spravte zo svojho telefónu zariadenie s dvomi SIM kartami

Martin Tomšík  /  27. 09. 2009, 00:00

Spoločnosť Simore prišla na trh s naozaj zaujímavým zariadením. Produkt Platinum umožňuje vytvoriť z klasického telefónu taký, na ktorom pobežia až dve SIM karty naraz. Celý systém funguje na adaptéri, ktorého funkčnosť si predstavíme, nebude chýbať popis funkcií a videá.

Podobný článok sme už raz v minulosti uverejnili a daný postup je naozaj riskantný, preto ho nemienime opäť publikovať,


Na rôznych inzertných stránkach nájdete na predaj veľký počet mobilných telefónov. Samostatnú kategóriu tvoria takzvané dual telefóny, ktoré podporujú dve SIM karty. Tieto zariadenia sú väčšinou predávané za výhodné sumy, podobajú sa známym mobilom, väčšinou ani nemajú značku, prípadne sú od nejakého neznámeho výrobcu.

Špecifickým pre dual telefóny je možný príjem analógového TV vysielania, ak sa podobajú nejakému telefónu, vo väčšine prípadov nemajú ich kľúčové funkcie. Krajina pôvodu je takmer vždy rovnaká - Čína, Japonsko, Malajzia a iné ázijské oblasti.

Napríklad známa Nokia 5800 Xpress Music má hneď niekoľko napodobenín. Pozrime sa na jednu, ktorá sa objavila na známom aukčnom portáli.

Predávajúci zariadenie označil za PDA dual sim mini KA09. Cena je oproti pravému zariadenia oveľa nižšia, iba 77 €. Prvým nedostatkom je hneď menší dotykový displej (2.4 palca), foťák s nižšou kvalitou a bez automatického zaostrenia, chýba podpora GPS a 3G. Použité boli menej kvalitné materiály, príslušenstvo je o niečo chudobnejšie. Samozrejme, telefón má oproti originálu aj ďalšie nedostatky, ako príklad nám vymenované postačia.

Porovnávať môžeme aj samotný vzhľad zariadení (pravá strana Nokia, ľavá KA09):

Toto nie je jediný prípad. Stačí zadať do vyhľadávača "dual mobil" a zobrazia sa výsledky so stovkami inzerátov na podobné telefóny.

 

Ako si však vyrobiť z klasického telefónu zariadenie s dvomi SIM kartami?

Spoločnosť Simore si myslí, že na túto otázku našla odpoveď. Riešením by mal byť adaptér, ktorý sa zmestí do väčšiny nových mobilov, PDA a smartfónov. 

Samotný adaptér nie je lacnou záležitosťou, základná cena od výrobcu je 69,90 € plus náklady na dopravu. V krátkom predstavení uvedieme čo budete potrebovať, základné informácie, popíšeme funkcie a nebudú chýbať ani rôzne videá.

 

Potrebujeme

  • Telefón, ktorý s kartou nebude mať problémy (zoznam podporovaných zariadení )
  • Dve SIM karty, ktorých prípadné zničenie pri nesprávnom použití nebude pre vás veľkou stratou
  • Adaptér Dual SIM Card Platinum 
  • Dostatok financí na potrebné veci, odhodlanie a samozrejme aj určitú zručnosť

Ako na to?

Balenie obsahuje priesvitnú nálepku, ktorú na SIM kartu prilepíte podľa znakov. Tá by mala slúžiť na ocharanu karty pri ďalšom kroku.

Po prilepení nálepky je potrebné odstrihnúť niektoré časti karty, podrobnosti nájdete v nasledujúcom videu.

 

Samozrejme, rovnako upravíme aj druhú SIM kartu.

Keď máme hotové obe karty, podľa druhého videa ich vložíme do adaptéra od výrobcu.

Taktiež postupujeme podľa videa, karty treba poriadne upevniť.

Ďalej je už postup jasný. Z vypnutého zariadenia vyberieme batériu, vložíme adaptér s dvomi kartami, zapneme a používame. Po prvom spustení by mala byť nainštalovaná aplikácia Simore, ktoré umožňuje prepínanie medzi kartami a ich nastavovanie. Práca by mala byť hotová. Pozrite si ešte informácie o adaptéri a návod na opravenie ostrihanej SIM karty.

 

Technické informácie, návody

Platinum adaptér podporuje klasické GSM siete ako aj GPRS, 3G (UMTS), HSDPA, WCDMA, CDMA a EDGE. Celkovo má produkt päť jazykových mutácií - angličtinu, nemčinu, francúzštinu, taliančinu a španielčinu.

Zariadenie od spoločnosti Simore je certifikované ISO štandartom 7816, podporuje manuálne prepínanie SIM kariet, má chránenú internú pamäť a aplikácia obsahuje manažéra kódov.

Videonávody ako aj ukážky funkcií nájdete na stránkach produktu, tiež je dostupný aj manuál

 

Hlavné nedostatky

  • Príliš vysoká cena
  • Malá dostupnosť v Česku a na Slovensku
  • Chýba podpora slovenčiny, češtiny
  • Pri nesprávnom postupe môžete pokaziť SIM kartu
  • Strácate nárok na bezplatnú výmenu karty z dôvodu jej poškodenia
  • Hoci si povieme aj o návode ako dostať kartu do pôvodného stavu, už nebude ako predtým

Rekonštrukcia karty do pôvodného stavu

Balenie obsahuje aj bielu plastovú SIM kartu bez čipu, ktorý je potrebné do nástavca pridať. Ak ste predtým kartu dobre strihali, teraz by mala do nástavca presne zapadnúť.

Ďalej zoberiete priesvitnú nálepku, ktorú prilepíte na kartu podľa naznačenia. Zvyšnú fóliu ostriháte tak, aby nevyčnievala. 

Po tomto postupe je karta opäť pripravená na použite, avšak jej kvalita bola výrazne znížená. Celý postup si môžete pozrieť na ďalšom videu.

Ukážka funkcií na originálnej Nokii 5800 Xpress Music:

Zhodnotenie

Ide o naozaj zaujímavý produkt z dielne spoločnosti Simore. Ak si chcete vytvoriť z vášho obyčajného telefónu taký, na ktorom pobežia dve SIM karty naraz, produkt je určený práve pre vás.

Potrebné je rátať s vysokou cenou, rizikom poškodenia dvoch SIM kariet a stratou záruky na kartu. Funkcie zariadenia sú naozaj obmedzené. Karty nie sú schopné bežať súčasne, manuálne si musíte zvoliť v menu aplikácie číslo, ktoré chcete aktuálne používať. Dotupný ste pritom iba na jednom čísle. Vytknúť je potrebné aj príliž dlhá doba na prihlásenie k sieti. Nie príliš priaznivá je aj dostupnosť na našom trhu, ako aj celková podpora.

 

 

Zdroj: Domovská stránka produktu

 

Neprehliadnite: