Softvérové novinky: Finálny TotalCommander 7.50, Google Earth 5.1 a nový firmvér pre iPhone

Martin Tomšík  /  14. 09. 2009, 09:55

Po dlhšom čase bola uvoľnená finálna verzia súborového manažéra a FTP klienta TotalCommander 7.5, pribudol aj nový Google Earth 5.1 a dostupná je aj aktualizácia firmvéru iPhonov a iPodov. Prinášame vám krátky prehľad noviniek.


Vydaný finálny TotalCommander 7.5

Po dlhšom testovaní bola konečne vydaná finálna zostava známeho plateného súborového manažéra, ktorý sa často používa aj ako FTP klient. TotalCommander 7.5 je dostupný bezplatne na 30-dňové testovanie, po tomto období si aplikáciu musíte zaplatiť alebo vymazať. Pozor však dávajte na fakt, že aj keď prekročíte testovacie obdobie, aplikáciu je možné používať, len tým závažne budete porušovať licenciu.

Vývoj novej zostavy trval tvorcovi pomerne dlhé obdobie. Za tento čas sme sa dočkali množstva testovacích verzií, aktuálne máme k dispozícii finálnu. Tá prináša veľký počet zmien, prinášame vám zoznam tých nadôležitejších. Kompletný zoznam nájdete v poznámkach k vydaniu

  • Nápoveda dostala formu HTML
  • Pribudla plná podpora Unicode
  • Uložené heslá k FTP sú chránené hlavným heslom so šifrovaním
  • Zlepšená je synchronizácia súborov
  • Upravené sú komentáre
  • Podporované sú súbory s názvom, ktorý má viac ako 259 znakov
  • Kvalitnejšie je kopírovanie súborov
  • Skvalitnilo sa aj prehliadanie

Finálny TotalCommander 7.5 sťahujte z oficiálnych download stránok , zostava podporuje slovenčinu a češtinu. Nová verzia je určená pre operačný systém Microsoft Windows.

 

Výrazne rýchlejší Google Earth 5.1

Google vydáva novú verziu známeho programu Google Earth (Zem). Zostava 5.1 je podľa spoločnosti oveľa rýchlejšia ako jej predchodcovia. Okrem toho sa riešili aj menšie problémy, zvyšovala sa stabilita a zaplátané boli aj bezpečnostné chyby.

Aj podľa nášho testu je nová verzia oveľa rýchlejšia a svižnejšia ako predchádzajúce zostavy. Google Earth 5.1 je teraz lepšie použiteľný a bez menších problémov pobeží aj na menej výkonných počítačoch. 

Pre stiahnutie aplikácie navštívte stránku earth.google.com , kde je dostupná aplikácia v slovenčine ako aj češtine. Inštalácia a tiež aj aktualizácia na novú verziu prebieha pomocou sprievodcu od spoločnosti Google. 

 

 

iPhone a iPod touch dostali nový firmvér

Používatelia, ktorí mali svoje zariadenia od spoločnosti Apple s firmvérom 3.0 sa môžu tešiť na jeho aktualizáciu. Tá prináša hneď niekoľko noviniek a zmien.

Hlavnou správou je predĺženie životnosti batérie. Zlepšené bude editovanie videa na iPhone 3GS, originál ostane zachovaný, editovaný dokument sa uloží zvlášť. Dôjde tak k zabráneniu straty pôvodného diela. Zmení sa aj dĺžka štartu zariadení pri ich zapínaní, upravil sa aj spôsob vibrácií pri dotyku.

Aktualizovaný je aj samotný prehliadač Safari, nový firmvér umožňuje hlasové ovládanie aj cez Bluetooth.

Firmvér zariadení je možné aktualizovať cez Apple iTunes 9

 

 

Zdroje: neowin.net , gearthblog.com a ghisler.com .

 

Neprehliadnite: