Google trvalo zmenil vzhľad domovskej stránky, logo s deviatkami 09/09/09 o 09:09:09

Martin Tomšík  /  11. 09. 2009, 00:00

Po získaní patentu na svoju domovskú stránku spoločnosť Google mení niektoré jej rozmery. Zmeny na prvý pohľad často nezbadáte, upravila sa hlavne veľkosť prvkov. Pri príležitosti magického dátumu v spojení s deviatkovými údajmi na hodinách sa zmenilo na krátky čas aj logo vyhľadávača.

Google mení veľkosť vyhľadávacieho políčka a tlačidiel

Domovská stránka vyhľadávača Google je naozaj veľmi jednoduchá. Obsahuje logo, vyhľadávacie políčko, dve tlačidlá, niekoľko nastavení a odkazov. Len nadávno tiež spoločnosť získala na jej vzhľad aj patent.

Po dlhom čase bez zmien sme sa jednej dočkali. Výrazne je väčšie a predĺžené vyhľadávacie pole, písmo ako aj tlačidlá tiež pribrali. Bez zakrytia textu tak môžete zadať dlhšie vyhľadávacie frázy, pre kliknutie na tlačidlo už potrebujete menšiu presnosť. 

Obrázok vľavo - pred zmenou l Na pravej strane po zmene

Aj keď je zmena pomerne neočakávaná, výrazne vyhľadávaču pomohla. Vďaka nej je teraz možné lepšie využiť funkcie stránky. Zmeny sa začali prejavovať počas stredy, najskôr ich uvideli užívatelia s prehliadačmi Google Chrome a Internet Explorer, neskôr zasa Safari, Opera a Firefox. Aktuálne by sa zmeny mali prejaviť už u každého používateľa svetoznámeho vyhľadávača. 

 

Google na krátky čas upravil svoje logo

Vyhľadávač od spoločnosti Google sa na krátky čas snažil svojím návštevníkom pripomenúť pekný dátum v kalendári spojený s deviatkovým časom. Presne v stredu 09/09/09 v čase o 09:09:09 si Google zmenil svoje logo.

Jedinou úpravou bolo pridanie informácie o zaujímavých číslach, ktoré sme mohli vzhliadnuť pri pozretí sa na dátum a aktuálny čas. 

 

 

Na zaujímavosti ohľadom vyhľadávača upozornil server Mashable.com.

Neprehliadnite: