Mozilla vydala nové verzie Firefoxov

Matúš Dudaš  /  13. 09. 2009, 00:00

Mozilla sprístupnila na stiahnutie nové verzie svojho obľúbeného internetového prehliadača Firefox. Aktualizácie sa dočkal Firefox 3.5 ako aj jeho predchodca vo verzii 3.0.

Nové aktualizácie, s kódovými označeniami 3.5.3 a 3.0.14, riešia zhodne niekoľko bezpečnostných problémov. Konkrétne tri, ktoré Mozilla ohodnotila ako kritické. Tie spôsobovali vážne trhliny v zabezpečení prehliadača. Update opravuje aj niekoľko menších problémov, ktoré spôsobovali nestabilitu programu. Len pre úplnosť, kompletný zoznam všetkých zmien si môžete pozrieť v „poznámkach k vydaniu".

 

 

Firefox by sa Vám mal aktualizovať najneskôr do 24 hodín. Ak ale nechcete čakať alebo sa tak nebodaj nestalo, môžete tak urobiť pomocou aktualizačného mechanizmu. V sekcii „Pomocník" stačí kliknúť na podzložku „Kontrola aktualizácii...". Program sa už potom aj za vašej asistencie o všetko postará.

Aj keď Mozilla vydala aj aktualizáciu pre staršiu verziu Firefoxu 3.0, stále upozorňuje a tlačí užívateľov k tomu, aby prešli na novšiu verziu 3.5, ktorá prináša lepšiu podporu webových štandardov ako aj nový rýchlejší Javascriptový engine. Zároveň upozorňuje, že podpora verzie 3.0 skončí už o niekoľko mesiacov.

Zdroj: news.cnet.com

Neprehliadnite: