Mobilné aplikácie: Facebook pre Android, Flickr vydaný pre iPhony a iPody

Martin Tomšík  /  10. 09. 2009, 08:39

Za posledné obdobie bolo vydaných hneď niekoľko nových mobilných aplikácií. Dostupný je oficiálny Facebook klient pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android, pre iPhony a dotykové iPody je zasa určená aplikácia Flickr od spoločnosti Yahoo!.

Facebook aplikácia pre Android OS

Zatiaľ mali dostupnú oficiálnu verziu Facebook aplikácie iba užívatelia so zariadeniami, ktoré bežia na operačnom systéme Microsoft Windows Mobile, Symbian S60 a používatelia iPhone.

Nedávno však bola uvoľnená k stiahnutiu nová Facebook aplikácia, ktorá je schválená samotným portálom. Užívatelia s operačným systémom Android budú môcť sledovať aktuálne novinky z portálu, komentovať ich, označovať ako obľúbené, prípadne môžu zdieľať svoje obrázky ako aj využívať iné služby, ktoré Facebook ponúka.

Viac informácií o aplikácii nájdete na stránkach populárnej sociálnej siete.

 

Yahoo! vydavá Flickr aplikáciu pre iPhone

Ak sa chcete podeliť o svoje fotografie, môžete ich publikovať na Flickr.com. Aplikácia pre mobilné telefóny od spoločnosti Yahoo! už existuje, avšak zatiaľ nebola vydaná verzia pre iPhone a iPod Touch. 

To sa zmenilo a aktuálne je dostupná aj aplikácia pre tieto zariadenia, prehliadať ako aj zdielať môžete fotografie zo všetkých iPhonov, ak chcete používať viac a lepšie služby, potrebujete najnovší iPhone 3GS.

Pre stiahnutie bezplatnej Flickr aplikácie navštívte App Store (obchod s aplikáciami spoločnosti Apple). 

Zdroje: tcmagazine.com a mashable.com

Neprehliadnite: