Nové aktualizácie Firefoxu

Matúš Dudaš  /  04. 08. 2009, 09:21

Mozilla vydala nové aktualizačné balíky pre svoje webové prehliadače, Firefox 3.5 ako aj pre staršiu verziu 3.0, ktoré opravujú bezpečnostné problémy.

Nová aktuálna verzia pre Firefox rady 3.5, tentokrát s označením 3.5.2, upravuje zobrazovanie obrázkov s profilmi ICC na všetkých monitoroch a opravuje niekoľko bezpečnostných problémov, medzi nimi aj dve kritické. Prvá zraniteľnosť by mohla útočníkovi umožniť spustenie ľubovoľného škodlivého kódu. Druhá zraniteľnosť, objavená minulý týždeň, zahŕňa chybu v SSL, ktorá by mohla útočníkovi umožniť získanie prístupu k zašifrovaným informáciám alebo iniciovať falošný update pre Firefox. Kompletný zoznam noviniek a opravených bezpečnostných chýb si môžete pozrieť v „Poznámkach k vydaniu" na stránkach Mozilly.

 

 

Vývojári sprístupnili aj aktualizáciu pre staršiu verziu Firefoxu rady 3.0.x. Firefox 3.0.13 opravuje okrem dvoch vyššie spomínaných kritických problémov aj niekoľko bezpečnostných chýb. Všetky zmeny si môžete taktiež pozrieť v „Poznámkach k vydaniu".

Firefox, či už novší alebo starší, by sa Vám mal aktualizovať sám, najneskôr do 48 hodín, ale v prípade, že sa Vám nechce čakať, tak je aktualizácia dostupná, ako už tradične, pomocou „Pomocníka" a „Kontroly aktualizácii...". Vývojári odporúčajú, aby ste s aktualizáciou neotáľali a aktualizovali svoj Firefox čím skôr.

Zdroj: news.cnet.com a mozilla-europe.org

Neprehliadnite: