Apple uvoľnil aktualizačný balík pre iPhony

Matúš Dudaš  /  03. 08. 2009, 12:45

Spoločnosť Apple zareagovala na varovania kritickej zraniteľnosti svojich iPhonov a sprístupnila aktualizáciu, ktorá rieši tento problém.

Diera umožňovala pomocou skrytých SMS zablokovať funkcie telefónu, v horšom prípade prevziať úplnú kontrolu nad postihnutým prístrojom a vlastníka iPhonu postaviť do roly štatistu. Jedinou účinnou zbraňou by bolo úplne vypnutie.

 

Chyba bola po prvý krát publikovaná bezpečnostnými odborníkmi na nedávno skončenej konferencii Black Hat v Las Vegas. Tí varovali kolegov z Applu už v minulosti, ale tí ich varovania nebrali vážne, tak sa to rozhodli zverejniť. Až vtedy padli ich slová na úrodnú pôdu a inak pokojné ľady sa začali hýbať.

Odpoveď zo strany Applu, ktorá je mimochodom známa tým, že dbá o bezpečnosť svojich produktov, na seba nenechala „dlho" čakať. Aktualizácia softvéru s označením 3.0.1 je dostupná pre všetkých užívateľov iPhone, vrátane prvej generácie iPhone 3G a vynoveného modelu iPhone 3GS. Táto aktualizácia má okolo 230 MB a je dostupná na stiahnutie pomocou iTunes. Bližšie podrobnosti o aktualizácii sa môžete dozvedieť v popise aktualizácie na stránkach Applu.

Zdroj: techspot.com

Neprehliadnite: