FileZilla alebo bezplatný FTP klient dostupný v novej verzii

Martin Tomšík  /  03. 07. 2009, 00:00

FileZilla je bezplatný FTP klient, ktorý však ponúka kvalitné funkcie. Aktuálne je aplikácia dostupná vo verzii 3.2.6.1, opravených bolo hneď niekoľko chýb. Zároveň je dostupná aj prenosná (portable) verzia.


Na internete môžeme nájsť hneď niekoľko FTP klientov. Avšak len malá časť zo všetkých klientov je naozaj kvalitná. Aplikácia FileZilla sa zaraďuje na prvé miesto v bezplatných FTP klientoch, má kvalitné funkcie, prepracované užívateľské prostredie ako aj podporu slovenčiny.

Hlavnou novinku je opravenie chyby, ktorá sa vyskytovala pri prenose dát medzi serverom a užívateľom. Zlepšená bola aj podpora pre operačný systém Mac OS X, kde bola opravená chyba taktiež pri práci so súbormi. Nová verzia aplikácie zlepšuje aj prácu so záložkami.

FTP klienta FileZilla vo verzii 3.2.6.1 môžete sťahovať z domovskej stránky aplikácie, dostupné sú verzie pre operačné systémy Microsoft Windows, Mac OS X a Linux. Aplikácia obsahuje množstvo jazykov, nechýba slovenčina.

Spolu s vydaním stabilnej verzie určenej pre inštaláciu na pevný disk počítača bola sprístupnená aj prenosná (portable) verzia aplikácie. Táto verzia je určená pre inštaláciu na USB médium, FTP klienta so všetkými uloženými údajmi tak máte stále so sebou.

Prenosnú verziu môžete sťahovať zo stránok PortableApps.com .

 

Zdroje: TechConnect magazín a PortableApps.com

Neprehliadnite: