Ericsson uvádza nové štýlové riešenie pre základňové stanice

Tlačový servis  /  02. 07. 2009, 12:10

Nájsť nové lokality pre rádiové základňové stanice je stále väčšou výzvou, predovšetkým v mestských a prímestských oblastiach. Spoločnosť Ericsson (NASDAQ:ERIC) rieši túto výzvu novým typom stanice, ktorá je nápadne zaujímavá a súčasne priestorovo nevtieravá, vďaka čomu sa pred jej výstavbou dá skrátiť čas na získanie stavebného povolenia. Základňovú stanicu projektoval známy škandinávsky architekt Thomas Sandell.

Ericsson Capsule Site“ (Kompaktná základňová stanica od spoločnosti Ericsson) je nová a inovatívna rádiová základňová stanica, ktorá je naprojektovaná pre  mestské oblasti. Toto riešenie tiež podporuje rozvoj udržateľnej spoločnosti, pretože umožňuje rýchlejšie zavedenie mobilných širokopásmových služieb. Základňa má ašpiráciu stať sa centrálnym bodom námestia, ako aj napríklad splynúť s okolím cesty. Dizajnovo je stanica navrhnutá tak, aby vhodne dopĺňala mestské a prímestské prostredie. Prispeje k doplnkovému pokrytiu, ktorého potreba neustále narastá z dôvodu zvýšeného záujmu o mobilné širokopásmové služby.


 

Kompaktná základňová stanica od Ericssonu“ je riešením typu „všetko v jednom“. Poskytuje v jednom celku celé zariadenie, čím sa skracuje čas inštalácie o 50 % a znižujú sa náklady o 30 %. Dodáva sa v novej, tzv. „flat-pack“ (ploché balenie) forme, čo významne uľahčuje prepravu a znižuje čas na postavenie základne (menej ako 1 deň). Kryt stanice, vyrobený kombináciou materiálov, váži iba 800 kg.


 

Vzhľad stanice je možné prispôsobiť požiadavkám zákazníka (farby a osvetlenie). Operátori tak budú mať k dispozícii nielen obrovské možnosti v oblasti brandingu, ale budú môcť prispôsobiť aj vonkajší vzhľad základne tak, aby zapadala do mestského prostredia. Základňu je možné vybaviť dotykovými obrazovkami, ako aj reklamnými plochami, čo môže priniesť operátorom nové možnosti príjmov.


 

Ulf Ewaldsson, Viceprezident a riaditeľ Product Area Radio Networks spoločnosti Ericsson, povedal: „Ericsson sa trvalo snaží o formovanie telekomunikačného prostredia tým, že prichádza s novými technológiami, ako aj ich inovatívnym dizajnom. Riešenia spoločnosti majú minimálny dopad na krajinu a dokážu citlivo zapadnúť do prostredia. Navyše odzrkadľujú naše úsilie budovať udržateľnú spoločnosť. Capsule Site poskytuje operátorom tiež nový rad možností, od výberu lokalít pre základňové stanice až po nové zdroje príjmov.“


 

Prvá „Kompaktná základňová stanica“ bola spustená 17. júna v rámci zastávky pretekov Volvo Ocean Race vo švédskom Štokholme. Jej projektantom je známy švédsky architekt a dizajnér Thomas Sandell, ktorý je aj autorom víťaznej Ericsson Tower Tube.

Neprehliadnite: