YouTube: Zvýšený limit na 2 GB videí, nové funkcie pri vkladaní na stránky

Martin Tomšík  /  02. 07. 2009, 12:09

Spoločnosť Google sa rozhodla navýšiť priestor pre používateľov populárneho portálu YouTube. Limit pre jedného používateľa bol zvýšený dvojnásobne, pribudli aj lepšie nástroje pre vkladaní videí v HD rozlíšení na stránky.

Videoportál YouTube.com je prevádzkovaný spoločnosťou Google. Tá sa rozhodla, že svojím používateľom zvýši limit pre nahrávané videá. Doposiaľ mohol užívateľ nahrať na portál len 1 GB videí, odnedávna je limit už zdvojnásobený.

Užívateľ tak môže nahrať 2 GB videí, dostane tak viac priestoru pre materiál vo vyššom rozlíšení a lepšej kvalite, samozrejme, bude možné nahrať aj viac videí. Maximálna dĺžka videa však upravená nebola, ostáva limit do 10 minút.

Google sa snaží zlepšiť aj nástroje pre videá v HD rozlíšení. Ak nájdete takéto video a chcete si ho umiestniť na stránku v plnej kvalite, stačí v nastaveniach videa zaškrtnúť políčko "Prehrávať vo vysokej kvalite" a následne skopírovať kód. 

 

Ak chcete niekomu poslať odkaz na video taktiež v HD kvalite, musíte na konci URL odkazu videa pridať &hd=1 .

Umiestnenie videa v HD rozlíšení na stránku si treba poriadne premyslieť. Nie každý má tak rýchle pripojenie k internetu, aby mohol sledovať tak náročné videá na rýchlosť pripojenia.

 

Zdroj: YouTube blog

Neprehliadnite: