Zatkli bankového lupiča s pomocou MySpace

Marek Molnár  /  04. 06. 2009, 11:30

27 ročný Joseph Northington sa nezabudol svojím činom pochváliť na internete, zmenou svojho profilu. Vďaka tomuto nepochopiteľnému kroku čelí obvineniu z lúpežného prepadnutia so zbraňou, za čo mu hrozí sedem rokov až doživotie vo väzení.

Joseph Wade Northington, si prišiel v meste Augusta na 40 000 dolárov. Vrátil sa do Virgínie a pokojne zmenil svoj profil na sociálnom portáli MySpace, kde bol on line veľmi často. Uviedol do svojho profilu nasledovnú vetu: "One in the head still ain't dead!!!!!! On the run for robbin a bank Love all of yall."

Samo o sebe to pravdaže nie je žiadnym dôkazom. Veď ľudia si píšu do profilov aj väčšie šialenosti. Problémom však bolo, že ho v banke zachytila aj bezpečnostná kamera, ktorej zábery boli zverejnené. Keďže má na tvári charakteristickú jazvu po guľke, tak ho ostatní užívatelia poľahky spoznali.

Lupič teraz už zrejme pochopil, že jeho postup nebol dva krát duchaplný. Vo väzení zrejme nebude mať prístup ani na internet, takže k odňatiu slobody sa pridá ďalší trest a to odpojenie od siete.

d3agl3

Neprehliadnite: