Google Docs už vie, čo je to .docx a .xlsx

Martin Tomšík  /  03. 06. 2009, 10:16

Známa služba Google Docs (dokumenty) bola obohatená o filtre, ktoré dokážu rozoznať formát súborov Open XML. Tento formát používa kancelársky balík Microsoft Office 2007 od vydania druhého servisného balíčka, ktoré bolo v apríli.

Formáty .docx a .xlsx začal teda Google podporovať len dva mesiace po uvedení servisného balíčka pre kancelársky balík od Microsoftu. Google Docs teda podporuje import dokumentov formátu Open XML na účet používateľa, export po úprave zo servera už možný nie je. Okrem iného, formát Open XML bol prijatý za ISO štandart už minulý rok.

Podpora nových formátov dokumentov bude využitá aj v službe Gmail, pokiaľ bude užívateľ otvárať niektorý z podporovaných formátov z prílohy e-mailu. Netreba však zabudnúť na fakt, že vývojári akosi pozabudli na pridanie podpory na prezeranie prezentácií.

Služba Google Docs podporuje nahrávanie (import) súborov, ktoré sú vo formátoch: .xls, .xlsx, .ods, .csv, .tsv, .txt, .tsb, .doc, .docx, .html, .rtf a ďalších iných. Export je možný pre súbory s koncovkami: .xls, .doc, .pdf, .rtf, .txt a ďalšie.

Zdroj: neowin.net

Neprehliadnite: