Google pridal do Gmailu opäť novú funkciu

Martin Tomšík  /  13. 04. 2009, 12:53

Služba Gmail, ktorá patrí spoločnosti Google, je opäť obohatená o novú funkciu. Novinka prináša vkladanie obrázkov do tela e-mailov, ktoré doteraz podporované nebolo. Tentoraz je však možné si túto experimentálnu novinku vyskúšať už aj v slovenskej verzii Gmailu.

Služba Gmail patrí medzi najobľúbenejšie vo svojej kategórii. Denne ju navštívia milióny ľudí, pre ktorých sa spoločnosť Google snaží túto službu neustále vylepšovať.

Experimentálne funkcie (Labs) boli až donedávna dostupné iba v niektorých jazykových verziách služby Gmail. Google sa ich napokon rozhodol sprístupniť aj pre ďalšie verzie, medzi ktoré zaradil aj tú slovenskú. Odvtedy môžu aj Slováci využívať nové funkcie, ktoré prináša sekcia Labs.

Tvorcovia služby Gmail len nedávno upozornili na svojom blogu na novú funkciu, umožňujúcu pridanie obrázka do tela e-mailu. Doteraz, ak chcel užívateľ pripojiť k textu správy aj obrázok, musel ho jednoducho pripojiť do prílohy.

Novú funkciu je možné si aktivovať v Nastaveniach, ďalej v sekcii Labs, kde sa možnosť aktivácie nachádza až takmer na konci zoznamu.

Doposiaľ mal možnosť užívateľ pripájať k textu obrázky len vo forme prílohy. Aktiváciou novej funkcie budete môcť pridávať obrázky už aj k samotnému textu, čo bude mať za následok lepšiu prehľadnosť a ozvláštnenie textu.

Obrázok je možné vložiť do textu z pevného disku počítača alebo jednoducho zadaním jeho priamej URL adresy. Pri pridávaní obrázkov sa zobrazujú iba ich zmenšeniny, nutné je aj ich ukladanie po jednom. Ďalej po úspešnom uložení všetkých obrázkov v texte je ich možné zmenšiť, prípadne zväčšiť.

Po úspešnom vytvorení e-mailu je možné ho bez akýchkoľvek problémov odoslať. Odosielanie trvá tak ako každé iné, ak máte aktivovanú funkciu pre zrušenie odosielania, taktiež je možné ju využiť. Keď ste poslali e-mail s obrázkom v tele užívateľovi Gmailu, musí si pri prezeraní povoliť zobrazovanie obrázkov, ktoré mu bude ponúknuté.

 

Zdroje: Gmail a oficiálny Gmail blog

Neprehliadnite: