Martin Tomšík / 12. 01. 2009, 09:50
Spoločnosť Microsoft nedávno uvoľnila k stiahnutiu testovaciu beta verziu pripravovaného operačného systému Windows 7 ( Seven).
Microsoft oficiálne sprístupnil beta verziu dlho očakávaného operačného systému Windows 7. Tento nový operačný systém má byť priamym nástupcom predošlého Windows Vista. Beta verzia s označením Build 7000 však začala kolovať internetom už koncom minulého roka. Spoločnosti Microsoft unikla a stiahnuť si ju bolo možné prostredníctvom torrentových stránok.
Oficiálne vydanie beta verzie bolo naplánované na deviateho januára 2009. Pre problémy so servermi Microsoftu sa však možnosť stiahnutia naskytla až o deň neskôr. Niektorí užívatelia však našli odkazy na stiahnutie aj skôr.
Operačný systém je možné si stiahnuť z download stránky spoločnosti Microsoft ako ISO súbor. Ten je potrebné po stiahnutí následne napáliť na DVD médium. Na získanie odkazu na stiahnutie je potrebné prihlásenie pomocou Windows Live účtu. Po výbere 32 alebo 64-bitovej verzie systému prebehne test kompatibility s hardvérom. Na výber máte z piatich jazykových mutácii operačného systému. Následne bude vygenerovaný produktový kľúč a odkazy na stiahnutie. 32-bitová edícia má veľkosť 2,44 GB a 64-bitová zasa 3,15 GB.
Minimálna konfigurácia na bezproblémový beh operačného systému má mať 1 GHz 32 alebo 64-bitový procesor, 1 GB operačnej pamäte, 16 GB voľného miesta na disku, grafická karta s podporou DX9 a so 128 MB pamäte. Potrebná je aj DVD-R/W mechanika a internetové pripojenie.
Hneď po inštalácií operačný systém zistí hardvérovú konfiguráciu a vyhľadá ostatné zariadenia. Pomocou internetu následne stiahne požadované ovládače pre grafickú kartu, zvukovú kartu, matičnú dosku, tlačiareň a iné zariadenia, ktoré sú pripojené a funkčné. Systém taktiež podporuje takzvané gadgety, teda miniaplikácie. Vývojári taktiež odporúčajú okamžité nainštalovanie aktualizácie pomocou zabudovaného aktualizačného mechanizmu. Aktualizácia opravuje problém so skracovaním MP3 súborov a niektoré menšie chyby.
Testovaciu beta verziu pripravovaného operačného systému Windows 7 si môžete stiahnuť z download stránky spoločnosti Microsoft. Testovať ju však môžete iba niekoľko mesiacov.
Zdroj: technet.microsoft.com
Copyright © 2002 - 2013 inet.sk, s. r. o. | Všetky práva vyhradené | Neprešlo jazykovou úpravou | ISSN 1336-1899
Využívame kvalitný webhosting za rozumnú cenu od Inet.sk