Windows XP bude dostupný o štyri mesiace dlhšie

Martin Tomšík  /  23. 12. 2008, 10:10

Spoločnosť Microsoft predĺžila dostupnosť svojho operačného systému Windows XP v OEM verziách. Pôvodne mal byť dostupný pre systémových builderov do konca januára 2009, termín bol však predĺžený do 30. mája 2009.

Windows XP sa v krabicových a OEM verziách prestal predávať 30. júna 2008. Skončila sa tak aj dostupnosť pre veľkých výrobcov. Microsoft sa tak snažil zvýšiť predaj svojho nového operačného systému Windows Vista. 

Pre menších výrobcov počítačov, tzv. systémových builderov, mala byť dostupnosť systému v OEM verziách ukončená 31. januára 2009. Spoločnosť Microsoft sa však rozhodla predĺžiť termín na koniec mája 2009. O niečo neskôr by mal byť podľa aktuálnych informácii vydaný aj nový operačný systém Windows 7. Jeho vydanie je naplánované niekedy v druhej polovici roka 2009. Počítač s predinštalovaným operačným systémom Windows XP si tak budeme môcť kúpiť ešte o niečo dlhšie. 

Výnimku od Microsoftu dostali len lacnejšie netbooky a nettopy, ktoré nemajú dostatočnú hardvérovú konfiguráciu na chod na operačnom systéme Windows Vista. Práve na týchto počítačoch bude dostupný Windows XP Home do 30. júna 2009.

 

Zdroj: TechConnect magazín

Neprehliadnite: