Prvá beta verzia Thunderbirdu dostupná k stiahnutiu

Martin Tomšík  /  11. 12. 2008, 10:10

Tretia generácia e-mailového klienta Thunderbird je priamym nástupcom verzie 2.0. Doteraz boli celkovo vydané tri alpha verzie tejto aplikácie. Aktuálne však vydala spoločnosť Mozilla prvú beta verziu s označením „Shredder“, ktorá je určená pre testovanie širokou verejnosťou.

Vývojári však neodporúčajú trvalé používanie a taktiež radia vytvoriť si nový účet na testovanie. Aplikácia však neobsahuje niektoré novinky, ktoré sú očakávané vo finálnej verzii. Ponúka nám iba vyskúšanie si toho, čo nás čaká v konečnej finálnej verzii 3.0.

Prvá beta verzia nám so sebou prináša viac ako 750 noviniek, vylepšení a opráv. Vývojári sa venovali najmä posledným úpravám vykresľovacieho jadra Gecko, preto sa niektorých podstatných noviniek dočkáme až v neskorších verziách. Oznámených bolo tiež niekoľko beta verzii, ktorých sa dočkáme v najbližších týždňoch.

Medzi najdôležitejšie novinky aktuálne vydanej verzie patrí:

  • Implementovanie najnovšej verzie vykresľovacieho jadra Gecko 1.9.1, ktoré taktiež využívajú nové verzie Firefoxu
  • Pridané boli záložky pre e-maily
  • Zlepšená a celkovo aj zrýchlená bola práca s protokolom IMAP
  • Pribudol správca doplnkov, ktorého taktiež poznáme z Firefoxu
  • Vylepšený bol vzhľad a funkcie adresára
  • Zlepšená bola aj integrácia s operačnými systémami Microsoft Windows Vista a Mac OS X

Kompletný prehľad zmien tiež nájdete v oficiálnych poznámkach k vydaniu. 

Thunderbird 3 beta 1 je dostupný pre operačné systémy Microsoft Windows, Linux a Mac OS X, sťahovať ho môžete z oficiálnej download stránky. Thunderbird je tiež lokalizovaný v celkovo 38 jazykových mutáciach, medzi ktorými tiež nájdeme aj slovenčinu a češtinu.

 

Zdroje: TechConnect magazín, Mozillamessaging.com, Mozilla.sk

Neprehliadnite: