Obama chce "ministra" internetu

Marek Molnár  /  23. 10. 2008, 09:29

Barack Obama, jeden z nádejných kandidátov na amerického prezidenta vyhlásil, že jedným z prvých krokov, v prípade jeho zvolenia, bude vymenovanie poradcu s ministerskými právomocami. Tento by mal mať pod palcom sekciu internetizácie.

Obama považuje internet za oblasť, ktorá je na vzostupe a prirovnal tento fenomén k budovaniu železnice v minulosti. Jedným z nádejných kandidátov na post poradcu je viceprezident firmy Google. Ide o Vinta Cerfa, ktorý je nazývaný aj otcom internetu .


Vinton Gray Cerf  sa narodil v roku 1943 v New Havene. Študoval na Stanfordskej univerzite, neskôr pracoval chvíľu pre IBM, následne študoval na UCLA a 1972 získal doktorát. Behom štúdia sa stal jedným zo zakladateľov arpanetu, predchodcu dnešného internetu, ako ho poznáme.

Ďalší z kandidátov je aj Steve Ballmer, avšak po odchode Billa Gatesa sa jeho pozícia stala v Microsofte tak dôležitou, že jeho kandidatúra na tento post je prakticky nemožná.

Ak bude teda zvolený Obama za prezidenta USA, Vint pravdepodobne opustí Google, ako to poradcovia prezidenta musia urobiť. Z otca internetu sa teda stane minister internetu.

zdroj: www.pdamania.hu

d3agl3

Neprehliadnite: