Nový Thunderbird 3 Alpha 3 je dostupný na stiahnutie

Martin Tomšík  /  16. 10. 2008, 15:58

Spoločnosť Mozilla vydala v poradí už tretiu Aplha verziu známeho e-mailového klienta Thunderbird 3.0 s kódovým označením "Shredder“.

Tretia alpha verzia tohto e-mailového klienta však mala byť už prvou beta verziou, avšak nestalo sa tak. Prináša nám však novinky na ktoré sa môžeme tešiť vo finálnej verzii.

Zmeny nastali najmä v užívateľskom rozhraní. Upravený bol adresár (pribudlo okno zobrazujúce narodeniny kontaktu), zmenené bolo okno náhľadu a aj pridávanie kontaktov. Vylepšený bol tiež celkový výkon aplikácie a pribudol nový štýl hlavičiek e-mailových správ. Ďalej pribudlo automatické sťahovanie IMAP správ, čo zrýchľuje ich načítavanie. Aplikácia bola taktiež integrovaná s operačným systémom Microsoft Windows Vista a jeho vyhľadávačom, ktorý správy zobrazí vo vlastnom rozhraní. Či chcete toto rozhranie aktivovať alebo nie, sa vás Thunderbird 3 Alpha 3 opýta pri prvom spustení.

iterating.com/images/busybee/thunderbird_20.png

Pre viacej informácii o zmenách a novinkách v tretej Alpha verzii e-mailového klienta Thunderbird, si môžete pozrieť poznámky k vydaniu.

 

Thunderbird 3 Alpha 3 je dostupný v tridsiatich jazykových mutáciách (vrátane slovenčiny) pre operačné systémy Microsoft Windows, Linux a Mac OS X. Stiahnuť si ich môžete z download stránky.

 

Zdroj: mozillamessaging.com

Neprehliadnite: