SledujTV.sk - nový projekt, ktorý streamuje SK a CZ stanice nonstop 24-hodín denne

Martin Tomšík  /  01. 10. 2008, 20:10

Česko-slovenská spoločnosť Tom Horn Enterprise predstavila svoj nový projekt ,,internetová káblová televízia".

Projekt SledujTV.sk od spoločnosti Tom Horn Enterprise ponúka sledovanie slovenských a českých televízii 24-hodín denne. Streamované sú televízie ako ČT 1, ČT 2, Nova, Prima, TA3, ČT 24, Jednotka, Dvojka, Markíza a TV JOJ. Spoločnosť ponúka sledovanie on-line televízii nepretržite, avšak sledovanie TV JOJ a Nova zatiaľ len pripravujú.

Pripravované je tiež vysielanie slovenských a českých rádií, avšak podstránka pre rádiá zatiaľ nefunguje.

Zatiaľ nebolo nikde uvedené, či má spoločnosť dohodnuté vysielacie práva, ani ako sú riešené problémy s licenciami pre zahraničné programy. Tie sa totiž cez internet streamovať nesmú.

Projekt tiež zahŕňa funkcie interaktívneho TV programu, ktorý má vlastnú podstránku. Prípadne je pri streamovaní ponúkaný pre práve sledovanú televíziu.


Pre neregistrovaných je dostupných cca. 30 sekúnd streamovania TV stanice, ak chcete pozerať nepretržite, musíte sa zaregistrovať. Aj po registrovaní sa však zobrazí, pri kliknutí na logo TV stanice, reklama propagujúca server.

Vysielanie prebieha využitím kodeku Windows Media Video 9 v kvalite 449 kbps a rozlíšení 384 x 288. Zvuk je prehrávaní prostredníctvom WMA 9.1 v kvalite 16 kbps, v mono režime a pri 22 kHz limite.

Spoločnosť Tom Horn Enterprise sa tak chce stať prvým low cost kábelovým operátorom na Slovensku.

Viac o službe SledujTV.sk sa dozviete na internetových stránkach spoločnosti a môžete si hneď aj vyskúšať streamovanie niektorej TV stanice.

 

 

Neprehliadnite: