Nová generácia čipov spoločnosti Intel ponesie označenie Intel Core

Tlačový servis  /  14. 08. 2008, 00:00

Spoločnosť Intel dnes oznámila, že desktopové procesory založené na prichádzajúcej mikroarchitektúre (s kódovým označením “Nehalem”) budú oficiálne označované ako procesory“Intel® Core™.” Prvý produkt z tejto novej rodiny procesorov vrátane “Extreme Edition” verzie bude niesť označenie“i7” a bude formálne označovaný ako “Intel® Core™ i7 procesor.” Ide o prvý nový identifikátor spomedzi viacerých prichádzajúcich produktov, ktoré môžeme očakávať počas budúceho roka.

Produkty založené na novej mikroarchitektúre ponúknu vysoký výkon ako aj energetickú efektívnosť. Práve tento prístup k obom kľúčovým oblastiam by mal v budúcnosti upevniť a rozšíriť vodcovstvo spoločnosti Intel na poli mobilných, desktopových a serverových riešení.

Označenie Core je a bude našou vlajkovou loďou medzi procesormi,” povedal Sean Maloney, výkonný viceprezident spoločnosti Intel a generálny riaditeľ, Sales a Marketing Group. “Môžeme teda očakávať, že naše marketingové zdroje sa budú sústreďovať v najbližšom období práve na produkt Core i7.”

Intel Core procesorové označenie získalo širokú pozornosť, referencie a marketingovú pozíciu počas posledných rokov. Intel Core sa preto stal logickou voľbou pre označenie najnovšej rodiny procesorov Intel. Označenie Intel Core i7 bude použité pre vysoko-výkonné desktopové počítače s osobitným čiernym logom pre Intel high-end riešenie “Extreme Edition.” Intel bude používať číselné označenie na rozlíšenie čipov medzi sebou.

Produkty založené na novej mikro-architektúre môžeme očakávať v produkcii počas štvrtého štvrťroka tohto roka. Tieto procesory budú obsahovať technológiu feature Intel® Hyper-Threading Technology, známu ako technológiu spracúvajúcu viacero vlákien v jednom čase, a budú schopné spracovať súčasne až osem vlákien na štyroch procesorových jadrách.

Neprehliadnite: