Nové modely HD kamier Panasonic

Tlačový servis  /  24. 07. 2008, 00:00

Spoločnosť Panasonic práve uvádza na trh dve špičkové HD kamery HDC-SD100 a HDC-HS100 pre náročných užívateľov. Obe novinky ponúkajú predovšetkým ukladanie záznamu na pamäťovú kartu (druhý model okrem pamäťovej karty taktiež na pevný disk), takže sú odolnejšie a výrazne kompaktnejšie než tradičné „kazetové“ kamery.

Hlavnou prednosťou nových kamier je však vysoko kvalitná reprodukcia obrazu, ktorú zaisťuje nový originálny systém 3MOS, ktorý spoločnosť Panasonic vyvinula na báze známej technológie troch čipov, tzv. 3CCD. Kamery ponúkajú taktiež priestorovú 5.1ch reprodukciu zvuku s funkciou zoom mikrofónu a mnoho užitočných funkcií.  Užívateľov poteší aj jednoduché a úplne intuitívne ovládanie, vrátane plnej kontroly manuálnych funkcií.

 

Model HDC-SD100 vyniká odolnosťou voči šoku. Keďže záznam ukladá na karty formátu SD a SDHC, nemusí mať vnútri kamery žiadny pohyblivý mechanizmus. Spolu s kompaktnými rozmermi robí tento fakt z modelu SD100 ideálneho spoločníka na cesty a do prírody alebo do náročného prostredia.

 

Kamera HS100 pochádza z  rodiny hybridných modelov. Ich prednosťou je schopnosť ukladať obraz tak na pamäťovú kartu SD / SDHC, ako aj na integrovaný pevný disk s kapacitou 60 GB. Na 32GB SDHC kartu sa vojde približne 12 hodín záznamu vo Full HD kvalite, pevný disk pojme až 23 hodín. Celková kapacita HS100 tak dosahuje neuveriteľných 35 hodín záznamu v HD kvalite. Táto „šikulka“ k tomu ešte dokáže kopírovať záznam z pamäťovej karty na disk i späť, čo výrazne uľahčuje manipuláciu a archiváciu záznamu.

 

Ďalšie funkcie, ktoré majú modely SD100 a HS100 spoločné:

  • Nahrávky sú robené vo formáte AVCHD s rozlíšením 1920x1080 progresívne

  • Kamery sú vybavené špičkovými mikrofónmi v priestorovom 5.1kanálovom nastavení, takže audio záznam z nich je verný s vynikajúcou reprodukciou priestoru.

  • Mikrofón je vybavený zoomom prepojeným so zoomom hľadáčika, takže môže snímať priamo zvuk natáčaného objektu, i keď je v pohybe.

  • Funkcia Focus Mic naopak umožňuje zoom na mikrofóne vypnúť a nastaviť mikrofón tak, aby sa zameriaval na zvuky v popredí kamery bez ohľadu na to, či je objektív zaostrený na blízky alebo vzdialený objekt.

Prvý 3MOS systém

Trojica vyspelých technológií – 3 snímače 3MOS, obrazový procesor HD Crystal Engine a objektív Leica Dicomar. Tieto tri technológie zabezpečujú vynikajúcu kvalitu obrazu v rozlíšení 1920 x 1080p.

 

Čidlo 3MOS

Modely SD100 a HS100 sú vybavené tromi obrazovými snímačmi 3MOS. Ide o nový systém snímania vyvinutý spoločnosťou Panasonic na báze osvedčenej profesionálnej technológie 3CCD. Svetlo prechádzajúce objektívom je optickým hranolom rozložené na tri primárne farby spektra (červenú, zelenú a modrú) a signál  každej z nich je spracovávaný zvlášť. V porovnaní s bežne používanými systémami spracovania obrazu ponúka 3MOS lepšiu, realistickejšiu reprodukciu farieb, vyššiu mieru detailu a bohatšiu gradáciu pri súčasne nižšej reprodukcii obrazového šumu.

 

Objektív Leica Dicomar

Objektívy Leica Dicomar, ktoré sú výsledkom spolupráce so spoločnosťou Panasonic, sa tešia obľube profesionálov z celého sveta. Nové kamery SD100 a HS100 majú objektívy s 12 členmi v 9 skupinách, vrátane asférických šošoviek, ktoré zvyšujú ostrosť a kontrast. Nízkodisperzná šošovka zase zabraňuje rozpíjaniu frekvenčne vzdialených farieb (napr. červená, modrá). Vďaka týmto objektívom bolo možné dosiahnuť 12- násobného zoomu aj pri zachovaní kompaktného tvaru a vysokej obrazovej kvality hodnej rozlíšenia Full HD.

 

iA (intelligent Auto)

Tato pomôcka dokáže sama v závislosti na okolitých podmienkach aktivovať niekoľko funkcií naraz – vrátane stabilizácie obrazu, rozpoznania ľudských tvárí, inteligentnej úpravy kontrastu, inteligentného výberu scénického režimu a nastavenia. Táto funkcia výrazne uľahčuje nahrávanie a je zárukou kvalitne urobeného záznamu bez ohľadu na skúsenosti užívateľa alebo zložitosť svetelných podmienok.

Neprehliadnite: