Pravda.sk a Birdz.sk v lete inovujú

Tlačový servis  /  24. 07. 2008, 00:00

Spravodajský portál Pravda.sk tento týždeň uviedol novú sekciu hry.pravda.sk. Sekcia pripravená v spolupráci s poľským špecialistom na online hry Ganymede Sp z o.o. prináša čitateľom zábavu a relax nielen vo forme jednoduchých flash hier , ale aj náročnejšie aplikácie pre náruživých hráčov.

Kým flash hry sú voľne dostupné priamo na stránke, na hranie sieťového pokra či biliardu a zapájanie sa do turnajov je potrebná registráca, stiahnutie a nainštalovanie aplikácie. Výhrou úspešného hráča sú virtuálne hracie žetóny a uznanie medzinárodnej komunity hráčov.

 

Pre tradičné vydavateľstvo Perex, a.s., s majoritne spravodajskou orientáciou sekcia s online hrami znamená ďalšie rozšírenie portfólia smerom k uspokojovaniu dopytu po internetovej zábave a relaxe.

 

Ďalšou aktuálnou novinkou na Pravda.sk je inovácia fotoservera flog.pravda.sk (http://flog.pravda.sk). Jeho používatelia môžu od konca júna komentovať fotky iných autorov, fulltextovo vyhľadávať v rozsiahlej databáze a súťažiť o hodnotné ceny. Zmeny sa už prejavili v približne 50-percentnom náraste návštevnosti. Ďalšie vylepšenia smerujúce k posilneniu komunitného charakteru služby sa pripravujú na záver tohto roka.

 

Počas Letných olympijských hier v Pekingu obohatí športovú sekciu Pravda.sk olympijský špeciál (http://peking.pravda.sk). Vydavateľstvo Perex do Číny vysiela troch skúsených redaktorov, ktorí budú okrem spravodajského pokrytia prinášať exkluzívnu publicistiku zo športovísk a zákulisia hier. Navyše, vzhľadom na časový posun väčšina športového diania v Pekingu bude prebiehať v čase, kedy sú slovenskí fanúšikovia športu v práci a nemajú možnosť sledovať televízne prenosy. Redakcia Pravda.sk preto očakáva veľký čitateľský záujem o svoj olympijský špeciál.

 

Komunitný server pre mladých Birdz.sk (http://www.birdz.sk) prešiel v júli zásadným redizajnom. Okrem vizuálnych zmien pribudli nové funkcie: mikroblogy (po birdzácky "stavy"), mobilný prístup ku komunikačným aj obsahovým službám portálu, možnosť vytvoriť si vlastný dizajn používateľského profilu a prezentovať svoju kreativitu formou videoblogu.

Neprehliadnite: