SanDisk: Vista nie je optimalizovaná na SSD

Tomáš Kusenda  /  23. 07. 2008, 14:36

Podľa riaditeľa spoločnosti SanDisk, Eliho Harariho nie je jeden z najrozšírenejších operačných systémov, Microsoft Windows Vista optimalizovaný pre SSD disky.

Solid-state drive (SSD) disky sa v poslednom období veľmi presadzujú. Niet divu, staručké HDD im jednoducho už nestačia konkurovať. Nové SSD disky dosahujú vyšších rýchlostí pri menšej spotrebe. Zároveň sa ich cena priaznivo znižuje a o spotrebe ani nehovoriac. Ich vývoj rýchlo napreduje najmä vďaka inovatívnej technológii výroby a faktu, že táto oblasť ešte ani zďaleka nie je prebádaná.

Podľa Eliho Harariho je pre firmu SanDisk výzva vyrobiť SSD disk, ktorý by odstránil všetky nedostatky kompatibility s Windows Vista. Tiež dodal, že výkon SSD diskov je obmedzovaný práve daným operačným systémom.

Mnoho odborníkov sa však nad týmito slovami len pousmiali. Podľa nich je totiž SanDisk vo vývoji SSD diskov pozadu a takto sa snažil svoje chyby ospravedlniť. Preto nikoho neprekvapí, že SanDisk v testoch výkonu svojich SSD diskov naozaj zaostáva.

Zdroj: C-net News
Autor: Tomáš „Kusi" Kusenda


Neprehliadnite: