VasServer zvýšil výkon

Platená reklama  /  23. 07. 2008, 00:00

Spoločnosť WEBGLOBE, s.r.o., opäť uvádza v oblasti prenájmu dedikovaných serverov novú ponuku. Pôvodné portfólio ponúkaných značiek (HP a Asus) nahradila výhradne zariadeniami značky DELL. Pri zostavení novej ponuky bolo myslené najmä na zvýšenie výkonu a tým efektívnosti zariadení pri zachovaní ceny služby.

Silným motívom pri voľbe značky novej ponuky bola snaha ponúknuť spoľahlivý vysoký výkon za atraktívne ceny. DELL zaručuje, že klientom bude poskytnutá kvalitná služba spĺňajúca rastúce nároky na prevádzku online aplikácií.


Dedikovaný hosting je služba určená na prevádzku komplexných on-line aplikácií, či už webových portálov, alebo intranetových riešení pre firmy. Spája výhody vysokého výkonu s pohodlím – zodpovednosť za beh servera, jeho konektivitu, napájanie a fyzickú bezpečnosť je na strane poskytovateľa. Silnou stránkou je možnosť voľby operačného systému (Linux, Windows, Free BSD...) a jednoduchý, na investície nenáročný upgrade v prípade potreby.


Nová ponuka obsahuje široké spektrum výkonnosti – už najlacnejší model (Alfa) disponuje dvojjardovým procesorom. Najsilnejší výpočtový výkon dáva dvojprocesorový štvorjadrový model Maestro (2x Intel Xeon QC). Pri zostavení ponuky bolo samozrejme cieľom poskytnúť aj dostatočný priestor pre dáta. Servery disponujú dvoma druhmi diskov. Prvým sú SATA II disky s kapacitami od 2x 160 GB po 2x 500 GB, druhým sú extrémne rýchle 15 000 otáčkové SAS SCSI disky s kapacitou 4x 146 GB prípadne 6x 146 GB.


V cene prenájmu jednotlivých serverov je zahrnuté umiestnenie serveru v dátovom centre, pripojenie na internet a prístup k systému FCS (far&close system), ktorý predstavuje vzdialený prístup ku konzole prostredníctvom IP KVM switchu a manažovateľný zdroj napájania. WEBGLOBE, s.r.o., ponúka k serverom širokú paletu doplnkových služieb: správa serveru, prenájom softvérových balíkov, prenájom externých zariadení (napr. HW firewall) a pod.


Celú ponuku prenájmu dedikovaných serverov ako aj doplnkových služieb nájdete na stránke www.vasserver.sk.

 

WEBGLOBE, s.r.o.
Spoločnosť WEBGLOBE, s. r. o. bola založená v roku 1999 za účelom poskytovania služieb v oblasti prevádzky a správy webových prezentácií. Už od svojho vzniku poskytuje zákazníkom kvalitné webhostingové služby a registrácie internetových domén. Neskôr ponuku rozšírila o prevádzku a správu vyhradených (dedikovaných) serverov.

Služby poskytuje tak maloobchodne (koncovým klientom), ako aj veľkoobchodne (iným webhostingovým firmám, poskytovateľom internetového pripojenia a telekomunikačným operátorom). Medzi zákazníkov patria fyzické osoby, živnostníci, malé a stredné firmy ale i veľké nadnárodné spoločnosti.

V oblasti webhostingu, dedikovaného hostingu a kolokačných služieb má WEBGLOBE, s. r. o. dlhodobo meno kvalitného poskytovateľa a spoľahlivého partnera.

Neprehliadnite: