ATi Catalyst 8.7 zvyšujú výkon

Tomáš Kusenda  /  22. 07. 2008, 12:29

Spoločnosť ATi, ktorú odkúpila AMD je známa svojimi grafickými kartami. V pravidelných intervaloch prináša nové ovládače, ktoré vždy prinášajú mnoho pozitívnych zmien nielen vo výkone, ale občas pridajú aj niekoľko funkcií navyše.

Nové ovládače prinášajú vyššiu stabilitu a opravilo sa množstvo drobných chybičiek. To však nie je všetko. Vývojárske oddelenie sa zameralo aj na výkon v najnovších hrách. Samozrejme, zvýšenie výkonu sa týka iba najnovších kariet a to konkrétne rady Radeon HD 34xx, HD 36xx, HD 38xx a Rady HD 48xx. Zvýšenie výkonu sa dočkáte v hrách Company of Heroes na DirectX 10, Lost Planet na DirectX 9 aj 10 a v hre Call of Duty 4 na DirectX 9. Výkon sa pohybuje v závislosti od grafickej karty, nastaveniach hry. Najviac však záleží na tom, aký DirectX použijete. Nárast výkonu je však od 4% až do neuveriteľných 15%.

Vývojári sa venovali aj CrossFire riešeniu, ktoré v niektorých prípadoch dosiahne výkonnostný nárast takmer 100%. Priemerne však narástol výkon v CrossFire o niekoľko percent. V programe 3DMark Vantage došlo k výkonnostnému nárastu až o dvadsať percent.

Všetky zmeny sú popísane v zozname zmien a sťahovať môžete zdarma zo stránok ATi. Ovládače sú určené pre grafické kary ATi Radeon 9500 Pro a vyššie.

Zdroj: TechConnect Magazine
Autor: Tomáš „Kusi" Kusenda


Neprehliadnite: