Thunderbird 3.0 Alpha je tu

Tomáš Kusenda  /  16. 05. 2008, 00:00

Vývojársky tím z Mozilly uvoľnil na testovanie prvú Alpha verziu populárneho e-mailového klienta Thunderbird. Jeho kódové označenie je Shredder.

Po 33 mesačnom vývoji je tu nová platforma Gecko 1.9 a na nej funguje aj nový Thunderbird. Vďaka tomu bude program oveľa rýchlejší a stabilnejší, jeho zdrojový kód bude jednoduchší a kvalitnejšie bude vykresľovať.

Vďaka jednoduchšiemu kódu je jednoduchšie pridávanie zásuvných modulov a vzhľadov. Nový správca rozšírení funguje na podobnom princípe ako Firefox 3. Medzi ďalšie novinky patrí nový systém pre hlásenie pádov a chýb, zvýšenie výkonu vo vyhľadávaní medzi správami, ako i priamo v správe a zmenám sa nevyhol ani JavaScript. Ten teraz pracuje oveľa kvalitnejšie a rýchlejšie. Užívatelia Mac OS X majú možnosť čítať dáta zo systémových adresárov. Verejná Alpha verzia prináša celkovo viac ako 850 opráv a zmien. Ich presný zoznam nájdete na tejto stránke.

Thunderbird je dostupný pre operačné systémy Microsoft Windows, Linux a Mac OS X. Sťahovať môžete z tejto adresy. Verzia Alpha je len pre vývojárske účely a slúži na testovanie, preto sa nasadenie do ostrej prevádzky neodporúča.

Zdroj: mozillamessaging.com

Autor: Tomáš "Kusi" Kusenda

Neprehliadnite: