Jana Kopernická / 30. 12. 2007, 00:39
Prehliadač spájaný so začiatkami masovejšieho „surfovania“ po webe, Netscape Navigator, končí.
Spoločnosť AOL, ktorá sa stala majiteľom Netscape v roku 1998, oznámila koniec ďalšieho vývoja, podpory a aktualizácií prehliadača po 1. februári 2008. Naďalej však bude možné stiahnuť si nielen súčasnú verziu nesúcu číslo 9, ale i staršie.
Dôvod, ktorý doviedol AOL k takémuto rozhodnutiu, je jasný - málo užívateľov. Zatiaľ čo v deväťdesiatych rokoch používalo tento prehliadač viac ako 90% užívateľov internetu, v súčasnosti ich počet klesol na 0.6%. Obľúbenejšími sa stali napríklad Internet Explorer, či Mozilla Firefox.
Netscape je dielom Marca Andreesena. V študentských rokoch sa podpísal pod Mosaic, po skončení štúdia založil Netscape Communications Corporation a pustil sa do vývoja prehliadača Netscape Navigator.
Zdroj: BBC.co.uk
Jana Kopernická
http://kopernicka.ulet.sk
Copyright © 2002 - 2013 inet.sk, s. r. o. | Všetky práva vyhradené | Neprešlo jazykovou úpravou | ISSN 1336-1899
Využívame kvalitný webhosting za rozumnú cenu od Inet.sk