LastMinute.sk: Záujem slovenských turistov po exotickej dovolenke stúpa

Tlačový servis  /  17. 10. 2007, 22:55

Záujem o exotické destinácie vzrastá. „Oproti minulému roku zaznamenávame takmer 27% nárast dopytu po exotike“, hovorí Ivan Šidla, marketingový manager LastMinute.sk. Podľa neho možno hlavný nárast očakávať v období október – november, kedy je si možné mnoho zájazdov zakúpiť na first moment, t. j. s výraznou zľavou. Až 40 % všetkých exotických zájazdov sa predáva na prvý a posledný moment.

„Portfólio exotických zájazdov je čím ďalej tým pestrejšie, ponuka z roka na rok väčšia. Obľúbenosť si udržujú Spojené arabské emiráty (17%), Jordánsko (16%), Kuba (13%), Maledivy (9%), Thajsko (5%) a rastie záujem o Seychely, Omán, Indonéziu, či Mexiko.

Tohtoročným hitom sa však môže stať Čína a Vietnam“, upresňuje Ivan Šidla.
Rastúci záujem o exotiku je zapríčinený niekoľkými faktormi. Nové priame lety
z dostupných letísk vo Viedni, Brne, Ostrave a Prahe do vzdialených destinácii (Mexiko, Kuba, Srí Lanka, Indie, Maledivy a pod.) výrazne zlacnia konečnú cenu zájazdu. Ďalej posilňujúci kurz slovenskej koruny voči doláru, rastúca životná úroveň, vyššie priemerné príjmy a možnosť zájazdu na úver – to sú hlavné dôvody, prečo dopyt tak stúpa.

V neposlednej rade veľká pracovná vyťaženosť vedie k tomu, že si ľudia oveľa viac vážia svoj voľný čas a chcú ho stráviť kvalitne. Neváhajú si preto priplatiť za drahšiu dovolenku, ktorá im prinesie pridanú hodnotu vo forme nových zážitkov zo vzdialených a exotických krajín. Slováci sa tak pomaly pripájajú k lukratívnej svetovej cestovateľskej klientele, ktorá vyhľadáva exotické zájazdy.

Neprehliadnite: