Electronic Arts kupuje 2 softvérové štúdiá za 860 mil. USD

Michal Kyžňanský  /  15. 10. 2007, 00:00

Gigant na trhu počítačových hier, EA posilňuje svoju pozíciu kúpou dvoch herných štúdií - BioWare Corp. a Pandemic Studios. Od akvizície sa očakáva zlepšenie postavenia spoločnosti v oblasti akčných a RPG hier, ktorými sa tieto firmy preslávili.

Aj keď má EA v ponuke veľkú paletu už kultových hier, medzi ktoré nepochybne patria série Sims, Madden NFL, Need for Speed, Medal of Honor alebo Command & Conquer stále to nestačí. Napriek tejto sile má EA iba 10-percentný podiel na trhu RPG a akčných hier. Práve tvorbu v tejto oblasti má pomôcť obohatiť spomínaná kúpa. Ide o najväčšiu kúpu akú EA v histórii svojej existencie vykonala. Poslednou veľkou kúpou bola firma Jamdat Mobile Inc. za ktorú roku 2006 EA zaplatila 680 mil. USD.

BioWare a Pandemic majú rozpracovaných viac než 10 herných titulov a spolu zamestnávajú 800 ľudí v Severnej Amerike a Austrálii. Pandemic plánuje vydanie "Mercenaries 2: World in Flames" a "Saboteur." EA to neberie ako “likvidovanie” konkurencie, tvrdí, že tento krok rapídne urýchly rast v tejto oblasti.

Zdroj:

news.yahoo.com

Neprehliadnite: