Nová aktualizácia Firefoxu, Thunderbird dcérka spoločnosť Mozilly

Tomáš Kusenda  /  19. 09. 2007, 00:00

Spoločnosť Mozilla predsa len dosiahla svoje plány s oddeľovaním svojho e-mailového klienta s názvom Thunderbird. Hneď na to bola vydaná aktualizácia na Internetový prehliadač Firefox.

Thunderbird sa oddeľuje od Mozilly
Mozilla už v júli tohto roka informovala, že má v pláne ukončiť podporu svojho e-mailového klienta s názvom Thunderbird.

Tento vynikajúci, ale najmä freeware a Open-Source klient pre prácu s elektronickou poštou, kontaktmi a rôznymi inými vylepšeniami sa teraz oddeľuje od svojho brata Firefoxu. Výsledkom je vznik dcérskej spoločnosti.

Mozilla sa teraz zameriava len na výrobu internetového prehliadača Firefox

Dcérska organizácia sa bude zameriavať na vývoj Thunderbirdu pod vedením Davida Aschera. Toho môžete poznať ako viceprezidenta a technického riaditeľa spoločnosti ActiveState.

Na rozbehnutie spoločnosť Mozilla poskytla svojej dcérskej firme dotáciu troch miliónov amerických dolárov.


Aktualizácia Firefoxu na 2.0.0.7
Na stránkach Mozilly sa objavila kritická aktualizácia na Internetový prehliadač Mozilla Firefox.

Ten bude ako vždy dostupný vo veľkom množstve jazykov, vrátane toho nášho- Slovenského. Aktualizácia je kritická, preto je odporúčané stiahnuť ju ihneď. Opravuje zneužiteľné chyby a rozširuje zoznam nebezpečných stránok.
Aktualizácia je dostupná pre všetky tri najrozšírenejšie operačné systémy a to Mac OS X, Linux a samozrejme Windows od verzie 95.


Zdroj: mozilla.sk, mozilla.com

Neprehliadnite: