Do optických káblov Slovak Telekom preinvestuje viac ako dve miliardy korún

Tlačový servis  /  03. 09. 2007, 00:00

Desaťtisíce slovenských domácností pripojených do internetu prostredníctvom optickej siete využívajúce rýchlosti 30 Mbit/s a viac. Komfortný prístup ku digitálnej televízii v službe Magio s využitím viacerých set-top-boxov, distribúcia filmových titulov v HD, či pohodlné a rýchle sťahovanie filmov z portálu T-station. To sú niektoré z cieľov, ktoré chce spoločnosť Slovak Telekom dosiahnuť pokračujúcim budovaním svojej existujúcej optickej prístupovej siete v Slovenských mestách.

Do optických prístupových sietí v desiatich najväčších mestách krajiny Slovak Telekom už do konca tohto roku preinvestuje vyše 1 miliardu korún. Podobnú sumu spoločnosť plánuje investovať aj v roku 2008. Možnosť využívať rýchle pripojenie na báze technológií FTTx tak bude mať vďaka tejto investícii postupne až 200-tisíc slovenských domácností.

Časť investícií bude smerovať aj do zahusťovania existujúcej metalickej siete na báze ADSL 2+ a VDSL. Vďaka následnému zvýšeniu rýchlosti pripojenia do internetu budú môcť ďalšie desaťtisíce ľudí využívať služby tripple-play Magio, s možnosťou sledovať digitálnu televíziu s plnou funkcionalitou, ako je napríklad nahrávanie jedného a súbežné sledovanie druhého programu v dvoch separátnych televíznych prijímačoch naraz.

Slovak Telekom spomenutými investíciami reaguje na veľký záujem o služby 4G internetu a službu Magio. Spoločnosť v týchto dňoch poskytuje vyše 220-tisíc pripojení do rýchleho internetu.

Neprehliadnite: